GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2020 10:47   Güncelleme : 05-12-2020 11:42

BU AYIP KİMİN?

Hendek çarşı merkezinde bulunan Akıcı pasajının 3. katında elektriği ve suyu olmayan depo vari bir odada yaşam savaşı veren Vedat Tozu adındaki vatandaşa kim el uzatacak.

BU AYIP KİMİN?

İlçemizde görev yapan bir haber sitesinde yaklaşık 10 gün önce bir haber yapılmıştı.

Haberde, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Vedat Tozu adındaki bir şahsın durumundan, mağduriyetinden söz ediliyordu. Yapılan haberden sonra belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden gelen yetkililer bu sese kulak vermiş barınma ve yeme içme ihtiyacının karşılanması konusunda gereğinin yapılacağını söylemişlerdi.

Bizler de aynı katta bulunan bir kuruma yapmış olduğumuz ziyaret sonrasında bu içler acısı manzaraya şahit olduk.

Çıkan haberde konu olan Vedat Tozu isimli şahısa durumu sorduk. O da tek tek aynı şeyleri tekrarladı. "10 gün önce bir gazeteci benim durumumu gördü sağolsun sesimi duyurdu, haber yaptı. Ardından belediye yetkilileri geldi (2) gün sıcak yemek getirdiler, o günden sonra arayan soran olmadı. Yetkililer'den sesimi duymalarını istiyorum. Allah rızası için bana yardımcı olsunlar" dedi.

Sonbahar'ı bitirip kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde, elektriği, suyu, sobası olmayan rütubetli bir odada yaşam savaşı veren, Vedat Tozu adındaki vatandaşa sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Yetkilileri bu sese kulak verip geçici değil, kalıcı çözüm bulmaya davet ediyoruz.