SPOR
Giriş Tarihi : 11-12-2020 16:21   Güncelleme : 11-12-2020 16:21

Dünya Kupası heyecanı TRT Spor 2'de yaşanacak

Bu yıl Covid-19 Koronavirüs Pandemisi nedeniyle Dünya Şampiyonası yerine düzenlenen UWW Bireysel Dünya Kupası yarın Sırbistan'ın başkenti Belgrat'da Grekoromen stil güreşleri ile başlıyor.

Dünya Kupası heyecanı TRT Spor 2'de yaşanacak

Her zaman Türk Güreşinin yanında olan TRT bu müthiş heyecanı sporseverlerle buluşturacak.

51 ülkeden 505 güreşçinin katılacağı Dünya Kupasında 2019 Nursultan'daki son Dünya Şampiyonasında Altın madalya kazanan 5 güreşçi ile toplam 31 madalyalı güreşçi de mindere çıkacak.

Grekoromende; 97kg. Dünya Şampiyonu Rus Musa Evloev, 77 kg. iki kez Olimpiyat Şampiyonu Rus Roman Vlasov, 87 kg. Davit Chakvetadze, 
67 kg. Sırp Davor Stefanek, 97 kg. Ermeni Artur Aleksanyan.

Kadınlarda; Dünya Şampiyonu 62 kg. Kırgız Aisulu Tynybekova, Ukraynalı 68 kg. Alina Stadnik, Dünya Şampiyonumuz Yasemin Adar'ın güçlü rakipleri Olimpiyat Şampiyonu Kanadalı Erica Wiebe Dünya Şampiyonu Alman Aline Rotter Focken Avrupa Şampiyonu Belarus Vasilitsa Marzeliuk ve Rus Ekaterina BUKİNA.

Serbest Stilde; Olimpiyat Dünya Şampiyonu Rus Abdulrashid Sadullaev Dünya şampiyonu Rus Hacımurad Rashidov Azerbaycanlı Hacı Aliev İtalyan Frank Chamizo Marques Rus Zaur Uguev en güçlü isimler olarak göze çarpıyor.

Serbest Güreş Milli Takımımızda Olimpiyat Dünya Avrupa Şampiyonumuz Taha Akgül Avrupa Şampiyonu Soner Demirtaş ve Süleyman Atlı Kadınlarda Avrupa Şampiyonu Elif Jale Yeşilırmak yok.

Grekoromende de Covid-19 ve sakatlıklardan dolayı 4 kez Dünya 9 Avrupa Şampiyonu Rıza KAYAALP Dünya Şampiyonu Metehan Başar Olimpiyat Dünya 3. sü  Cenk İldem Dünya 2. si Emrah Kuş, Avrupa 2. si Kerem Kamal Ekrem Öztürk Dünya 3. sü Fatih Cengiz, Rahman Bilici ve Selçuk Can yer almıyor.

Pandemi nedeniyle Avrupa dışında Güreşte dünyanın güçlü ülkeleri ABD, Japonya, Kore, Küba, Kazakistan Gürcistan Çin Moğolistan Mısır Dünya Kupasına katılmıyorlar. Bu nedenle birçok Olimpiyat Dünya Şampiyonu da Belgrat'da olmayacak.

GREKOROMEN Milli Takımımız;

55 kg. Şerif KILIÇ - ASKİ - Dünya Gençler Şampiyonu,

60 kg. Ahmet UYAR - İst. BŞB- Avrupa Gençler 3. sü,

63 kg. Abdurrahman ALTAN - İst. BŞB - Avrupa Gençler 3. sü,

67 kg. Atakan YÜKSEL- İst. BŞB - Avrupa Şampiyonu Dünya 3. sü,

72 kg. Cengiz ARSLAN- İst. BŞB - Avrupa 2. si, U23 Dünya Şampiyonu,

77 kg. Furkan BAYRAK - ASKİ - Dünya Gençler Şampiyonu,

82 kg. Salih AYDIN - İst. BŞB - Dünya Gençler 3. sü,

87 kg. Doğan GÖKTAŞ - ASKİ - U23 Avrupa 3. sü,

97 kg. Süleyman DEMİRCİ - ASKİ - Avrupa Gençler 3. sü,

130 kg. Osman YILDIRIM - ASKİ - U23 Avrupa Şampiyonu.

KADINLAR Milli Takımımız;

50 kg. Evin DEMİRHAN - ENKA - Dünya 3. sü, U23 Dünya Şampiyonu.

53 kg. Zeynep YETGİL - ENKA - U23 Avrupa Şampiyonu,

55 kg. Bedia GÜN - ENKA - Avrupa 3. sü,

57 kg. Mehlika ÖZTÜRK - ENKA - Balkan 2. si,

59 kg. Elif YANIK - ENKA - Avrupa Gençler 2. si,

62 kg. Cansu AKSOY - ENKA - Balkan Gençler Şampiyonu,

65 kg. Aslı DEMİR - ENKA - Avrupa Gençler 3. sü,

68 kg. Nesrin BAŞ - Tokat Turhal Spor - Avrupa Gençlik Olimpiyatları 2. si,

72 kg. Buse TOSUN - Yalova Tersaneler Spor Kulübü - U23 Dünya Şampiyonu,

76 kg. Yasemin ADAR - ENKA - Dünya Şampiyonu 4 kez Avrupa Şampiyonu.

SERBEST Milli Takımımız;

57 kg. Şaban KIZILTAŞ - TEDAŞ - U23 Avrupa 3. sü,

61 kg. Recep TOPAL - İller Bankası - Avrupa 3. sü,

65 kg. Ahmet DUMAN - İst. BŞB - Avrupa Gençler 2. si,

70 kg. Haýdar YAVUZ - ASKİ - Avrupa 3. sü, U23 Avrupa 2. si,

74 kg. Fazlı ERYILMAZ - İst. BŞB - Avrupa Gençler 3. sü,

79 kg. M. Nuri KOTANOĞLU - İller Bankası - Avrupa 3. sü,

86 kg. Osman GÖÇEN - İst. BŞB - Dünya Gençler 2. si,

92 kg. Erhan YAYLACI - İst. BŞB - U23 ve Avrupa Gençler 3. sü,

97 kg. Süleyman KARADENİZ - ASKİ - Avrupa Şampiyonu,

125 kg. Oktay GÜNGÖR - İst. BŞB - Avrupa Gençler 3. sü.

Sırbistan'da ki Dünya kupası finalleri sporun tek adresi  TRT SPOR 2 ekranlarında olacak.