SPOR
Giriş Tarihi : 16-12-2020 10:37   Güncelleme : 16-12-2020 10:37

BUSE TOSUN’DAN GÜMÜŞ MADALYA

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta düzenlenen Bireysel Güreş Dünya Kupasında ülkemizi Kadınlar Serbest stil 72 kg. da temsil eden güreşçimiz Buse Tosun, Avrupa ikincisi Bulgar rakibi Yulina Vasileva'ya mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

BUSE TOSUN’DAN GÜMÜŞ MADALYA

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Bireysel Güreş Dünya Kupasında ülkemizi Kadınlar Serbest Stil 72 kg. da temsil eden güreşçimiz Buse Tosun, Avrupa ikincisi  Bulgar rakibi Yulina Vasileva'ya mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Bugün ayrıca Evin Demirhan ve Zeynep Yetgil bronz madalya maçlarında mağlup olarak Dünya Kupasında 5. oldular.

YASEMİN ADAR FİNALDE

Ülkemizi Kadınlar 76 kg. da temsil eden Yasemin Adar yarı finalde, son Olimpiyat Şampiyonu rakibi Kanada'lı Erica Elizabeth Wıebe’yi tuş ile mağlup ederek finale yükseldi. Yasemin Adar finalde Alman Aline Rotter Focken ile altın madalya için karşılaşacak.

3 GÜREŞÇİMİZ BRONZ MADALYA MAÇINA ÇIKACAK

Bugün yapılan müsabakalar sonrasında Elif Yanık, Mehlika Öztürk ve Aslı Demir yarın bronz madalya maçı yapma hakkını elde ettiler.

DÜNYA KUPASINDA SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ YARIN MİNDERE ÇIKIYOR

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta düzenlenen Bireysel Dünya Kupasında mindere çıkma sırası Serbest Güreş Milli Takımımıza geldi. Ülkemizi temsil edecek güreşçilerimiz ve ilk maçlarda ki rakipleri şöyle:

57 Kg: Şaban Kızıltaş - Rahman Mousa AMOUZADKHALILI (IRI)

61 Kg: Recep Topal - Muhamad IKROMOV (TJK)

65 Kg: Ahmet Duman - Vladimir Vladimirov DUBOV (BUL) 1/8

70 Kg: Haydar Yavuz - George BUCUR (ROU) 1/8

74 Kg: Fazlı Eryılmaz - Zaur EFENDIEV (SRB)

79 Kg: Muhammet Nuri KOTANOGLU - Rashad YUSIFLI (AZE)

86 Kg: Osman Göçen - Rasul TSIKHAYEU (BLR)  1/8

92 Kg: Erhan Yaylacı - Georgi RUBAEV (MDA)

97 Kg: Süleyman Karadeniz - Abdulrashid SADULAEV (RUS)

125 Kg: Oktay Güngör - Jamaladdin MAGOMEDOV (AZE)