SPOR
Giriş Tarihi : 18-12-2020 15:23   Güncelleme : 18-12-2020 15:23

DÜNYA KUPASINDA MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR

Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen Bireysel Dünya Kupasında madalya yağmuru devam ediyor.

DÜNYA KUPASINDA MADALYA YAĞMURU DEVAM EDİYOR

GÜREŞÇİLERİMİZ 3 MADALYA DAHA KAZANDI

Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen Bireysel Dünya Kupasında madalya yağmuru devam ediyor. Serbest Stilde Haydar Yavuz gümüş, Fazlı Eryılmaz ve Erhan Yaylacı bronz madalya kazandılar. Böylece toplam madalya sayımız 10'a yükseldi.

Ülkemizi 70 kg. da temsil eden Haydar Yavuz  Romen Georgi Bucur (3-1) Azerbaycanlı Gitinomagomed Hacıev'i (6-0) Kırgız İslambek Orozbekov'u da (6-0) yenerek yükseldiği finalde Avrupa Şampiyonu Dağıstan asıllı Polonyalı Magomedmurad Ghadziev ile karşılaştı. Güçlü rakibine karşı iyi mücadele eden güreşçimiz ikinci devre başında ayağından sakatlanınca durum (3-0) iken müsabakaya devam edemedi ve gümüş madalyada kaldı.

74 kg. da güreşçimiz Fazlı Eryılmaz yenildiği Dünya Şampiyonu İtalyan Frank Chamizo Marques'in finale yükselmesiyle repesajda önce Gine Bissaulu Augusto Midana'yı (5-1) ikinci repesajda da Ermeni rakibi Hrayr Alikhanyan'ı (5-4) yenerek bronz madalya için Belarus Azamat Nuryaku ile karşılaşmaya hak kazandı. Rakibini güzel bir mücadele sonunda (7-2) yenerek bronz madalya kazandı.

92 kg. da Erhan Yaylacı'da repesajda Romen rakibi Nicole Palaghia'yı (12-2) sayı tuşuyla yenerek bronz madalya için Azerbaycanlı Gadzhimurad Magomedsaidov ile karşılaşmaya hak kazandı. Rakibini (4-2) yenen Erhan Yaylacı bronz madalyanın sahibi oldu. Böylece Serbest Stilde güreşçilerimiz ilk günde 1 gümüş 2 bronz madalya ķazandılar.

Dünya Kupasında şu ana kadar ki  toplam madalya sayımız 10'a ulaştı.

DÜNYA KUPASININ SON GÜNÜNDE 1 ALTIN, 2 REPESAJ MAÇIMIZ VAR

Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta düzenlenen Bireysel Dünya Kupası bugün sona erecek. Muhammed Nuri Kotanoğlu altın madalya için güreşecek.

79 kg temsilcimiz  Muhammed Nuri Kotanoğlu Azerbaycanlı Rashad Yusufli'yi (5-2) Romen Vasile Minzala'yı (7-1) çeyrek yarıfinalde Slovak Akhsarbek Gulaev'i (11-0) sayı tuşuyla yarıfinalde de Ukraynalı Vasyl Mykhailov'u (4-4) sona eren müsabakada 4 puanlık oyun yaptığı için kazandı ve finale yükseldi. Güreşçimiz finalde Gençler Dünya 2. si Rus rakibi  Ahmed Usmanov ile karşılaşacak Enes Uslu bu Rus güreşçiyi yenerek Dünya Gençler Şampiyonu olmuştu.

SÜLEYMAN KARADENİZ VE OSMAN GÖÇEN İSE REPESAJ MAÇI YAPACAKLAR

97 kg. da Süleyman Karadeniz, Olimpiyat Dünya Şampiyonu Rus Abdulrashid Sadullaev'e yenildi. Rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Avrupa 3. sü Polonyalı Radoslav Baran ile karşılaşma hakkını elde etti. Rakibini yenerse bronz madalya için Ukraynalı Olimpiyat 3. sü Valeri Andretisev ile karşılaşacak.

86 kg. da Osman Göçen'de repesajda Ukraynalı Mraz Dzhafaryan ile karşılaşacak. Rakibini yenerse bronz madalya için Gürcü asıllı İspanyol Teimuraz Naskadia Friev ile karşılaşacak.

61 kg. da Recep TOPAL ve 65 kg. da Ahmet DUMAN ise  elendiler. Dünya Kupası müsabakaları bugün yapılacak finallerle sona erecek.