SPOR
Giriş Tarihi : 06-01-2021 10:25   Güncelleme : 06-01-2021 10:25

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Tokyo Olimpiyatları hazırlıklarını Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezinde sürdüren Serbest Güreş Milli Takımımızı ziyaret etti.

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

Millilerle sohbet eden Musa Aydın, teknik ekiple de toplantı yaptı. Federasyon Başkanı Musa Aydın, teknik ekipten takımın son durumu hakkında bilgiler aldı. 2020 yılının pandemi nedeniyle tüm branşlarda olduğu gibi güreşte de zorlu geçtiğini belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Sırbistan'da yapılan Dünya kupasında 13 madalya alarak büyük bir başarı elde ettik. Şimdi artık tek düşüncemiz Tokyo olimpiyatları. Türk sporunun lokomotifi olarak Olimpiyatlarda yine en başarılı branş olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzde Avrupa ve Dünya Olimpiyat elemeleri var. Bu iki elemede alabildiğimiz kadar Olimpiyat kotası almayı hedefliyoruz. Her zaman söylüyorum Güreşte asıl hedef her zaman Olimpiyatlardır. 2016 Rio olimpiyatlarında ülkemizin aldığı 8 madalyanın beşi güreşten gelmişti. Türk güreşi Rio Olimpiyatları ile birlikte büyük bir çıkış yakaladı. Son 4 yılda katıldığımız tüm Uluslarası şampiyonalarda tarihi başarılar aldık. Tokyo Olimpiyatlarında da çıkışımızı sürdürüp yine Türkiye’nin en başarılı branşı olmak istiyoruz.” dedi.

OSMAN GÖÇEN'E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başkan Musa Aydın, kamp ziyreti sırasında Milli Güreşçi Osman Göçen'in doğum gününü kutladı. Osman için hazırlanan doğum günü pastasını Milli Güreşçi ile birlikte kesen Başkan Musa Aydın, ardından takım arkadaşlarıyla birlikte Osman Göçen'in doğum gününü kutladı.