SPOR
Giriş Tarihi : 18-01-2021 09:20   Güncelleme : 18-01-2021 09:20

FRANSA'NIN ARDINDAN ZAGREP'TE DE ŞAMPİYON TÜRKİYE

İki takım halinde hem Fransa hem de Hırvatistan'da ki turnuvalarda boy gösteren Grekoromen milli takımlarımız iki şampiyonluk birden kazandı.

FRANSA'NIN ARDINDAN ZAGREP'TE DE ŞAMPİYON TÜRKİYE

Fransa'da ki turnuvada 14 madalya kazanarak şampiyon olan güreşçilerimiz Zagrep'te düzenlenen turnuvada da 8 madalya kazanarak şampiyon oldular.

Hırvatistan'ın başkenti Zagrep'te düzenlenen Uluslararası Zagrep Open Grekoromen Güreş Turnuvasında Güreşçilerimiz Furkan Bayrak ve Osman Yıldırım Altın, Ahmet Uyar ve Ahmet Yılmaz Gümüş,  Muhammed Hamza Bakır, Hacı Karakuş, Ali Cengiz ve Doğan Göktaş Bronz madalya kazandılar. Türkiye böylece turnuvada takım olarak da Şampiyon oldu.

77 kg. da Furkan Bayrak İsviçreli Alman Hırvat ve finalde de İsveçli Lukas Ahlgren'i (5-3) yenerek Altın Madalya kazandı.

130 kg. da Osman Yıldırım Finli Maenpaa'yı, Hamza Bakır ve Dünya Şampiyonu Estonyalı Heiki Nabi'yi yenerek finale yükseldi. Finalde Ukraynalı rakibini de hükmen yenerek Altın Madalya kazandı.

60 kg. da Ahmet Uyar İsveçli Fazlıja ve Litvanyalı Petrevicius"u yendi. Finalde Özbek rakibine yenilince Gümüş madalyada kaldı.

72 kg. da Ahmet Yılmaz İsviçreli Polonyalı ve Alman rakiplerini yendi. Finalde Ukraynalı Parviz Nasibov'a (3-2) yenilince Gümüş madalyada kaldı.

130 kg. da Muhammed Hamza Bakır İtalyan Finli ve Estonyalı Heiki Nabi'yi (2-0) yenerek Bronz Madalya kazandı.

67 kg. da Hacı Karakuş Moldovalı Valentin Petic'i Finli Mattil'i ve Enes Başar'ı (10-7) yenerek Bronz Madalya kazandı.

87 kg. da Ali Cengiz ABD'li rakibi Joe Rau'yu (6-0) yenerek Bronz Madalya kazandı. Doğan Göktaş da Finlandiyalı Vili Ropponen'i (7-0) yenerek Bronz Madalyanın sahibi oldu.

Türkiye zorlu turnuvada;

2 Altın, 2 Gümüş, 4 Bronz madalya olmak üzere, toplamda 8 madalyanın sahibi oldu. Milliler topladıkları 122 puanla takım halinde şampiyon olurken, İsveç 108 puanla ikinci, Ukrayna 95 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Grekoromen güreş milli takımımız dün akşam sona eren diğer bir turnuva olan Fransa Henri Deglane Grand Prix Turnuvasında da 6 Altın, 4 Gümüş, 4 Bronz madalya ile takım halinde şampiyon olmuştu.

Böylece Türkiye Grekoromen güreş milli takımımız günü çifte şampiyonluk ile tamamlamış oldu.