GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2021 13:06   Güncelleme : 18-01-2021 14:12

Muhtar mahallesinin yolunu kendisi açtı

Tüm Marmara Bölgesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı Hendek'i de etkisi altına aldı. Şehir merkezine uzak mahallelerde kapanan yollara belediye yetişemeyince Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest, çareyi kendi buldu ve Traktöre bindiği gibi kendi mahallesinin yolunu kendisi açtı.

Muhtar mahallesinin yolunu kendisi açtı

Hendek'e bağlı Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest, kapanan mahallesinin yolunu kendisi açtı.

Muhtar Sebest, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yollarını Traktörüyle kendisi açtı. Hendek'in merkezle birlikte toplamda 91 mahallesi bulunuyor. Haliyle mahalleler fazla olunca belediye de hizmet noktasında yetişemiyor. Muhtar Serbest baktı ki hizmette gecikmeler oluyor çareyi kendinde buldu ve mahallesinin yolunu kendisi açtı.

Bu örnek davranışından ötürü mahalle insanının da övgüsüne mashar olan Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest de şunları söyledi. "Her zaman mahallemiz için ne gerekiyorsa yapacağım. Mahalle halkım bizi ne için seçti, hizmet için. Yol açmak ta bir hizmet olduğuna göre, her şekilde mahalleme hizmet için çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim." ifadelerinde bulundu.