GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2020 13:44   Güncelleme : 03-05-2020 15:11

Dikbayır sordu: Suya mazot mu karışmış?

Hendek'te şebeke suyundaki kokuyla ilgili suya mazot karıştığı yönündeki iddiaların araştırılmasını isteyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Hendek halkı adına süreci titizlikle ve dikkatle takip edeceğim" dedi.

Dikbayır sordu: Suya mazot mu karışmış?

Hendek'te şebeke suyundaki ağır kokuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, ilk başta ortaya atılan 'su deposuna mazot karıştırıldı' iddialarına inanmak istemediğini ifade ederek, suyun analiz sonuçlarınının açıklanmasını istedi. Dikbayır, ayrıca konuyla ilgili Hendek Belediyesi ve SASKİ'nin bu konuda neden suç duyurusunda bulunmadığını sordu.

Dikbayır, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Hendek Belediyesinin su deposuna dışarıdan bir madde ( Mazot ) karıştırıldığı iddaları tarafıma ulaşınca önce inanamadım ancak sosyal medyada bile tartışılır hale gelen bu konu hakkında bilgi almak için Sakarya Valisi, İl Jandarma Komutanı ve Emniyet müdürü ile görüşmeler yaptım.

Hendek halkı adına süreci titizlikle ve dikkatle takip edeceğim.

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin siyasi hesaplaşmasının ve itişip kakışmasının bedelini Hendek halkına ödetmesi asla kabul edilemez!

Hendek halkı sizin siyasi oyunlarınızın piyonu değildir!

Böylesi alçak bir insanlık suçu nu işleyenlerin yakalanıp Türk Adaletine teslim etmek için başta Hendek Belediyesi ve Sakarya BŞB neden bir suç duyurusunda bulunmamıştır? Dikmen Balkayada ki su deposunun kilidi ve güvenlik kamerası dahi neden yoktur bu en basit önlem bile neden alınmamıştır. Hiç bir hal ve durumda kol kırılsın yen içinde kalsın tavrı ile hareket edemezsiniz! Suyun Analiz edilen sonuçların da ne çıkmıştır?

Bu insanlık suçunun üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğim.

Hendek halkı ve insanlık adına süreci dikkatle takip edeceğimizi ve ne gerekirse yapacağımızı vatandaşlarımıza saygı ile duyuruyorum."