GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2020 21:09   Güncelleme : 03-05-2020 21:09

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Hükümete Sert Tepki...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP iktidarına koronavirüs yardımlarını Türklerin ve Müslümanların bulunduğu ülkeler yerine ABD ve Avrupa'ya yapmasına sert tepki gösterdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Hükümete Sert Tepki...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı bir televizyon programında soruları cevapladı.

 

Yurt dışına gönderilen yardımlarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Destici, AKP iktidarını eleştirmesi dikkat çekti.

Destici, şu şekilde açıklamalar yaptı:

 "Öncelikle tabii ki kendi vatandaşlarımızı öncelememiz gerekiyor ve önceleniyor. İkincisi bu yardımlarla ilgili bizim hem inancımız hem kültürümüz zorda kalmışa yardım etmeyi gerektiriyor ve Türk-İslam tarihimiz de bu örneklerle dolu.
Öncelik nereden başlanmalı diye bakacak olursak tabi ki sırasıyla kendi vatandaşlarımız, sonra Yüce Allah'ın da buyurduğu gibi en yakınlarımız olan Türk ve İslam coğrafyasından başlanmalı."

"BARZANİ'DEN ÖNCE KARDEŞLERİMİZE YARDIM GÖNDERİN"

"Barzani ve Talabani tayfasından önce, Türkmenelindeki, Kerkük'teki, Telafer'deki kardeşimizi öncelenmeli, ya da Hindistan ve Pakistan'ı kıyasladığımızda tabii ki Pakistan'ı öncelememiz gerekir."

BEBEK KATİLİNE İZİN VERİLİNCE DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Mustafa Destici, terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan'a 21 yıl sonra telefon hakkı elde etmesine tepki göstermiş ve "Çözüm süreci başta olmak üzere geçmişte yaşananlardan hiç mi ders alınmamıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak Yeniçağ: Mustafa Destici'den hükümete sert tepki: "Barzani'den önce kardeşlerimize yardım edin."