SPOR
Giriş Tarihi : 27-01-2021 10:22   Güncelleme : 27-01-2021 10:22

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2020 Tokyo Olimpiyat eleme hazırlıklarını Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde sürdüren Serbest Güreş Milli Takımı'nı ziyaret etti.

BAŞKAN MUSA AYDIN SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIM KAMPINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2020 Tokyo Olimpiyat eleme hazırlıklarını Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde sürdüren Serbest Güreş Milli Takımı'nı ziyaret etti.

Teknik heyetten bilgiler alan Musa Aydın, daha sonra takımın antrenmanını takip etti. Milli takım kampında, içlerinde Küba asıllı dünya şampiyonu Frank Chamizo'nun da yer aldığı İtalya Milli takımından 5, Macaristan, Gürcistandan, Yakutistan ve Beyaz Rusya'dan birer olmak üzere toplam 9 güreşçi de milli takımımıza eşlik ediyor.

Federasyon Başkanı Musa Aydın hazırlıkların son derece başarılı bir şekilde sürdüğüne dikkat çekerek "Kampımımızda dünya güreşinde büyük başarılar elde etmiş güreşçiler yer alıyor. Özellikle Taha Akgül getirdiğimiz partnerler sayesinde çok daha iyi bir şekilde hazırlanıyor. Diğer sıkletlerde ki güreşçilerimiz de buraya gelen güreşçilerle sürekli hazırlık maçları yaparak form tutuyorlar. Geldiğimiz bu süreçte Milli takım kamplarını açan ve ihtiyaç duyduğumuz  partnerleri  getirmek konusunda maddi manevi her türlü desteği veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum." dedi.

18-21 Mart tarihlerinde Macaristan'da Avrupa Olimpiyat elemesi müsabakalarının yapılacağını hatırlatan başkan Musa Aydın, "Öncelikli hedefimiz Avrupa Olimpiyat elemelerine tam olarak hazır halde gitmek. Bunun için Elmadağ kampında takımımız iyi bir kamp dönemi geçiriyor. Elemeler öncesinde Kiev ve İtalya'da 2 önemli turnuvaya katılacağız. Bu  turnuvalarda takımlarımızın son durumlarını da görmüş olacağız. Bu süreci başarılı bir şekilde geçirip hem Macaristan'da ki Avrupa, hem de 6-9 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan'da yapılacak olan dünya Olimpiyat elemelerinde alabildiğiniz kadar kota almayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Musa Aydın ayrıca kampta bulunan İtalya milli takım antrenörlerine başarılar dileyerek milli takım eşofmanı hediye etti.

Diğer yandan 74 kiloda Avrupa şampiyonu güreşçimiz Soner Demirtaş en büyük rakibi Küba asıllı İtalyan güreşçi Chamizo ile kampta birlikte vakit geçiriyorlar. İkili objektiflere poz vererek aralarında ki rekabetin süreceği mesajını  verdiler.