GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2020 14:45   Güncelleme : 04-05-2020 15:05

Öğretmen hanımın mağduriyetini kim giderecek?

Yenimahalledeki bir otelin arkasında bulunan apartmanda ikamet eden öğretmen hanım, asansör sıkıntısı yaşıyor.

Öğretmen hanımın mağduriyetini kim giderecek?

Yenimahalledeki bir otelin arkasında bulunan apartmanda ikamet eden öğretmen hanım, asansör sıkıntısı yaşıyor. Öğretmen hanımın oturduğu daire, apartmanın 4. katında bulunuyor. Öğretmen hanımın oturduğu apartmanda asansörler çalışmıyor. Ayaklarıyla ilgili sağlık sorunu olan öğretmen hanım, 4. kata inip çıkmakta çok zorlanıyor.


Öğretmen hanım yaşadığı asansör sorununu apartmanı yapan müteahhide ve Belediyeye bildiriyor. Öğretmen hanımın iddiasına göre apartmanı yapan müteahhit, apartman yönetimi oluşturamadığı için asansörü açmıyor. Belediyeye müracaatında ise, biz bu konuyla ilgileneceğiz deniliyor.


Öğretmen hanımın girişimleri sonunda asansörün yanına yönetmelik asılmış, fakat asansör yine açılmamış. Üstelik bina yeşil etiket almış, fakat apartmanda asansörler çalışmıyor.


Ayaklarıyla ilgili sağlık sorunları olan Öğretmen hanım, ikinci kez Belediyeye gidiyor. Öğretmen hanımın iddiasına göre Belediye çalışanları, öğretmen hanımla asansör meselesi ile ilgili dalga geçmeye çalışmışlar.


Her ne olursa olsun, öğrenci eğitmek için yıllarca çalışan bir öğretmenle dalga geçilmeye çalışılması çok üzücü bir durum. Bu durum belediye başkanına iletilmiş. Öğretmen hanım, Belediye başkanının bu konuyla ilgili gerekli araştırmaları yapacağına inanıyor.


Asansör konusuyla ilgili sorunları çözmek için yetkililerin gereken çalışmaları ivedilikle yapması gerekiyor. Çünkü, önce sağlık...