KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 14-02-2021 11:34   Güncelleme : 14-02-2021 13:03

Hüseyin Yazıcı: Dünya Radyo Günü'müz Kutlu Olsun

Sakarya'nın Akyazı İlçesinde uzun yıllardan bu yana aralıksız olarak yayınlarına devam eden, Radyo Akyazı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yazıcı, her yıl 13 Şubat'ta kutlanan Dünya Radyo Günü ile alakalı bir kutlama mesajı yayımladı.

Hüseyin Yazıcı: Dünya Radyo Günü'müz Kutlu Olsun

Sakarya'nın Akyazı İlçesinde 95.2 Frekansından yıllardır yayınlarına devam eden Radyo Akyazı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yazıcı, günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklamada bulundu.

Yazıcı, "Radyoların çok önemli bir iletişim aracı olduğunu söyleyerek, deprem yaşamış bil il olarak deprem zamanı radyoların iletişim anlamında ne kadar önemli bir görev icra ettiğini" belirtti. Yazıcı, "Hatta deprem çantalarımızda bile radyoların bulunması gerektiğinin deprem uzmanları tarfından belirtildiğini ifade ederek" radyonun önemini vurguladı.

Hüseyin Yazıcı, "1994 yılından beri radyoların içerisinde olduğunu ifade ederek, Akyazı'da 1995 yılından bu yana bu kültüre hizmet eden bir değer var, Akyazı Fm var" dedi. Radyo eğitimdir, radyo spordur, radyo okuldur, radyo hayattır, radyo herşeydir diyerek radyolarımıza, kültürümüze sahip çıkılmasının gerektiğini ifade ederek, tüm radyocuların 13 Şubat Dünya Radyo Günü'nü kutladı.