KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-03-2021 13:05   Güncelleme : 01-03-2021 13:05

Atatürk’e Yazılmış En Özel Yazılar

Sakaryalı Yazar Ercan Akarsu’nun 13. kitabı “Atatürk’ün Posta Kutusu” Lamure Kitap etiketiyle online kitapçılarda satışa sunuldu.

Atatürk’e Yazılmış En Özel Yazılar

Sakaryalı Yazar Ercan Akarsu’nun 13. kitabı “Atatürk’ün Posta Kutusu” Lamure Kitap etiketiyle online kitapçılarda satışa sunuldu. Psikolojik romanlarının yanı sıra edebiyat kültür ve sanat dergilerine yerli-yabancı sayısız ünlü isimlerle yaptığı röportajlar da yazın hayatında ara vermeden ilerlemeyi sürdürürken, geçtiğimiz yıllarda Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray üzerine yayınladığı üç kitapla oldukça ses getirmeyi başaran yazar Ercan Akarsu, bu defa eski mecmualardan Atatürk hakkında yazılan yüzlerce yazı ve mektubun izini sürdü. Edebiyata ve gazeteciliğe gönül vermiş isimleri derleyerek hazırladığı bu yeni kitabıyla okurların karşısına çıktı. Kitapta Reşat Nuri Güntekin’den Halide Edip Adıvar’a kadar birbirinden kıymetli kalemlerin satırları yer alıyor. Kitap bu vesileyle Türk istikbalinin emanet edildiği Türk gençliğine bir kez daha soruyor: “Atatürk’ün ölümünü görmüş olanlar, bir daha kime ağlayacaksınız?”

Yeni Roman Müjdesi

3 yıl önce okurlarının beğenisine sunulan son romanı “Bir Yalnızlık Meselesi”nden sonra edebiyat kültür ve sanat adına gerçekleştirdiği röportajlarla yazın hayatına devam eden Ercan Akarsu, şu günlerde heyecanını paylaştığı “Atatürk’ün Posta Kutusu”ndan hemen sonra yeni romanını da yakın bir zamanda tamamlamış olacağını belirtti. Yaz aylarında yayınlanması planlanan yeni kitabının ismi belirsizliğini korurken, psikolojik-gerilim türündeki dosyası için Tess Gerritsen’la görüşme halinde oldukları da yeni bilgiler arasında.