SPOR
Giriş Tarihi : 04-03-2021 12:48   Güncelleme : 04-03-2021 13:10

GÜREŞÇİLERİMİZ İTALYA TURNUVASINDA MİNDERE ÇIKIYOR

Uluslararası İtalya Matteo Pellicone Ranking Series Güreş Turnuvası bugün başlıyor.

GÜREŞÇİLERİMİZ İTALYA TURNUVASINDA MİNDERE ÇIKIYOR

7 Mart tarihinde sona erecek olan turnuvada;

Milli Takımlarımız Olimpiyat Kalifikasyon Turnuvaları öncesi önemli bir sınav vermiş olacak. Milliler geçen hafta Ukrayna Outstanding Güreş Turnuvasında 1 Altın 3 Gümüş 4 Madalya kazanmıştı.

Matteo Pellicone Turnuvasında ülkemizi şu sporcular temsil edecek:

GREKORMEN STİL:

60 kg. Ahmet Uyar, Ayhan Karakuş,
67 kg. Enes Başar, Murat Fırat, Kadir Kamal,
72 kg. Selçuk Can, Cengiz Arslan,
77 kg. Yunus Emre Başar,
82 kg. Emrah Kuş, Burhan Akbudak, Salih Aydın,
87 kg. Doğan Göktaş,
97 kg. Cenk İldem, İbrahim Tığcı,
130 kg. Rıza Kayaalp.

KADINLAR:

50 kg. Aynur Erge,
53 kg. Esra Pul,
57 kg. Mehlika Öztürk,
59 kg. Elif Yanık,
62 kg. Cansu Aksoy,
65 kg. Aslı Tuğcu,
68 kg. Nesrin Baş,
72 kg. Kadriye Aksoy,

SERBEST STİL:

57 kg. Ahmet Peker,
61 kg. Süleyman Atlı,
65 kg. Selim Kozan, Hamza Alaca,
70 kg. Mustafa Kaya, Haydar Yavuz,
74 kg. Yakup Gör, Fazlı Eryılmaz,
79 kg. Muhammed Nuri Kotanoğlu,
86 kg. Fatih Erdin,
92 kg. Selim Yaşar, Erhan Yaylacı,
97 kg. İbrahim Çiftçi, Feyzullah Aktürk.

İtalya Matteo Pellicone Ranking Series Turnuvasına birçok Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçi de mindere çıkacak. Turnuva Grekoromen stilde 7 sıklette yapılacak güreşlerle başlayacak
Grekoromende Avrupa Dünya Şampiyonumuz Rıza Kayaalp ile Kübalı rakibi Oscar Pino Hinds ABD'li Coon Kazak Tinaliev dikkat çeken isimler. Olimpiyat Dünya 3. sü Cenk İldem Dünya Şampiyonu Rus Musa Evloev ile, Dünya üçüncüsü Emrah Kuş, Dünya Şampiyonu Macar Tamas Lorincz ile kozlarını paylaşacak.

Kadınlarda Milli Takımımız genç bir ekiple mücadele ederken İki Olimpiyat Şampiyonu Kanadalı Erica Wiebe ile Rus Natalya Vorobieva 76 kg.'da altın madalya mücadelesi verecekler. Azerbaycanlı Dünya Şampiyonu Maria Stadnik, Dünya Şampiyonu Kırgız Aisulu Tynybekova, Bulgar Tayyibe Hüseyin Mustafa mindere çıkacak diğer önemli isimler.

Serbest Stilde ise 74 kg. da Olimpiyat Şampiyonu ABD'li Jordan Burrougs ile Dünya Şampiyonu Küba asıllı İtalyan Frank Chamizo Marques Kazak Kaisanov, Milli güreşçilerimiz Yakup Gör ve Fazlı Eryılmaz'ın en önemli rakipleri olacak.

Avrupa Şampiyonumuz Süleyman Atlı bir üst sıklette 61 kg. mücadele ederken Hindistan  ve Kazakistan'dan önemli rakipleri var.

97 kg. İbrahim Çiftçi ve Feyzullah Aktürk Olimpiyat Dünya Şampiyonu Azerbaycanlı Şerif Şerifov İranlı Alirıza Karimihcani Kazak ve ABD'li rakipleriyle mücadele edecekler.

86 kg. dünya ikincisi Fatih Erdin de ABD, Kazak ve İranlı rakipleri önünde altın madalya arayacak. Olimpiyat Dünya Şampiyonumuz Taha Akgül bu turnuvaya katılmıyor.

Turnuva Pazar günü Serbest Stilde 97 ve 125 kg. hariç diğer 8 sıklette yapılacak Finallerle sona erecek. Turnuvada sabah seansında güreşler Türkiye saati ile 12:30'da başlayacak. Finaller turnuva boyunca saat: 20:00'da yapılacak. Mini bir dünya şampiyonası havasında geçecek olan turnuva UWW resmi internet sitesinde Unitedworldwrestling.com adresinde canlı olarak izlenebilecek.