GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 13:40   Güncelleme : 10-03-2021 13:40

FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN’DAN MİRAÇ GECESİ MESAJI

Bugün Miraç Gecesi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Miraç Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu gece ilahi lütuf ve bereketler barındıran, hikmet ve muştularla gelen Miraç Kandili’nin idrak edileceğini anımsattı.

FEDERASYON BAŞKANI MUSA AYDIN’DAN MİRAÇ GECESİ MESAJI

Aydın, “Miraç, Sevgili Peygamberimizin Allah’ın izni ve keremiyle önce Mescid-i Haram’dan Mescidi Aksa’ya, oradan da sonsuz kudretin ayetlerini müşahede etmek üzere semaya yükseltildiği yolculuktur. Miraç, Mekke ile Kudüs arasındaki mukaddes bağı korumanın, Rabb’imizden gelen davete icabet ederek her adımda O’na yaklaşmanın adıdır. Miraç, yücelme, maddeden uzaklaşarak manaya erişme, süfli olandan vazgeçip ulvi olana yönelme çabasıdır. Asırlar önce gerçekleşen bu mucizenin her bir Müslüman için değeri ve anlamı büyüktür. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Müslümanların içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemin son bulmasına vesile olacaktır. Bu gece özellikle ülkemizin bekâsı için mücadele eden güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında zulüm gören müslümanlar için dua edelim. Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgınından biran evvel kurtulmayı Yüce Allah'tan niyaz edelim.

Bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.