SPOR
Giriş Tarihi : 09-05-2020 10:04   Güncelleme : 09-05-2020 10:04

HENDEK'Lİ GÜREŞÇİLERİMİZİN DİKKATİNE...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı anısına Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Belediyesi, Güreş Birliği ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'nun ortaklaşa düzenledikleri En İyi Peşrev Çekme Yarışması'na katılıp Hendek'imizi temsil etmek istermisiniz?

HENDEK'Lİ GÜREŞÇİLERİMİZİN DİKKATİNE...

Hendek'imizi ülkemizde ve dünyada en iyi şekilde temsil eden Pehlivanlarımız; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı anısına Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Belediyesi, Güreş Birliği ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'nun ortaklaşa düzenledikleri "Sağlığın İçin Evde Kal Sporsuz Kalma Türkiye" Sloganı ile "Geleneksel Güreşler Peşrev Çekme Yarışı" adlı yarışmaya katılıp Hendek'imizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorsanız işte sizlere güzel bir fırsat.

Evde kaldığınız şu günlerde moralinizi bir tık daha yükseltmek için tüm Pehlivanlarımızı bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz...

İşte yapmanız gerekenler;

1- Türkiye geneli bütün güreş türlerindeki sporcular, kendi güreş kıyafetleriyle katılabilir. (Yağlı kispeti, Karakucak pırpıtı, Şalvar güreşi şalvarı, Aba güreşi abası)

2- Videolar en az 15 saniye en fazla 30 saniye olacak şekilde çekilecek. Videolarada davul zurna gibi fonlar kullanılabilir. (isteğe bağlı)

3-Video gönderimi en son 18 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 17:00'a kadar 0539 796 97 72 WhatsApp hattına gönderilmiş olacaktır.

Yarışma sonucu 19 Mayıs 2020 Salı günü ilan edilecektir...

Dereceye giren Pehlivanlara;

1. 1 TAM ALTIN

2. YARIM ALTIN

3. ÇEYREK ALTIN verilecektir...