SPOR
Giriş Tarihi : 15-03-2021 22:29   Güncelleme : 15-03-2021 22:49

SERBEST GÜREŞ TAKIMIMIZ OLİMPİYAT ELEME MÜSABAKALARINA HAZIR

18-21 Mart tarihleri arasında Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan Avrupa Olimpiyat Elemeleri müsabakalarında mücadele edecek olan Serbest Güreş Milli takımımız hazırlıklarını tamamladı.

SERBEST GÜREŞ TAKIMIMIZ OLİMPİYAT ELEME MÜSABAKALARINA HAZIR

Zorlu kota müsabakaları için çalışmalarını Ankara Elmadağ Güreş kamp Eğitim Merkezinde yapan  milliler yarın Macaristan'a hareket edecek. Teknik Direktör Isak Irbaikhanov Avrupa Olimpiyat Eleme müsabakalarına her açıdan hazır olduklarını söyledi.

Irbaikhanov, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 18-21 Mart tarihlerinde düzenlenecek Olimpiyat Kota müsabakaları öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Budapeşte’de ilk olarak serbest güreşçilerin mindere çıkacağını hatırlatan Dağıstanlı teknik direktör, "Çalışmalarımızı tamamladık. İyi bir hazırlık süreci geçirdik. En önemlisi güreşçilerimiz sakatlık yaşamadı. Zorlu müsabakalara her açıdan hazırız." diye konuştu.

Hazırlık süreci hakkında da bilgiler veren Irbaikhanov, "Bu yıl pandemi tüm branşları olduğu gibi bizleri de etkiledi. Ama özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yoğun çabalarıyla Olimpik branşların antrenman yapmaları sağlandı. Bizlerde bu süreci iyi değerlendirdik. Son olarak Ukrayna ve İtalya’da iki turnuvada başarılı sonuçlar aldık” dedi. Bu iki turnuvanın ardından son etap kamp çalışmalarını Ankara’da gerçekleştirdiklerini belirten Irbaikhanov, yarın Budapeşte’ye gideceklerini kaydetti.

Başarılı teknik adam, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek, "Bu yıl yaşanan pandemi dönemine rağmen kamp ve turnuvanalar konusunda bize destek verdi. Sürekli olarak kampımıza gelerek güreşçilerimize moral verdi. Her konuda yardımcı oldu. Bu sıkıntılı günlerde rahat bir çalışma ortamı hazırlayan başkanımız Musa Aydın'a çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Şampiyonadaki hedeflerine ilişkin ise Irbaikhanov, "Zorlu müsabakalar bizi bekliyor. Kazakistan’da 2 kota almıştık. Hedefimiz Avrupa ve Dünya olimpiyat elemelerinde en iyi sonuçları almak. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan Avrupa Olimpiyat Eleme Müsabakalarında ülkemizi serbest stilde şu isimler temsil edecek:

65 Kg: Selahattin Kılıçsallayan,

74 Kg: Soner Demirtaş,

86 Kg: Osman Göçen,

97 Kg: Süleyman Karadeniz,

Serbest Güreş Milli Takımımız yarın Budapeşte’ye hareket edecek…