GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 07:20   Güncelleme : 18-03-2021 09:19

İlçe Başkanı Baykal'ın Çanakkale Zaferi mesajı

Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İlçe Başkanı Baykal'ın Çanakkale Zaferi mesajı

Baykal Mesajında, “Çanakkale Zaferi yenilmez denen çok uluslu emperyalist güçlere, büyük Türk milletinin inanç azim ve vatanseverlik duyguları ile dur diyerek diz çöktürdüğü zaferin adıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gerçeğinin ortaya çıktığı ulus olma bilincimizin yeşerdiği bu zafer aynı zamanda Dünyada ezilmiş mazlum uluslarca da örnek alınmıştır.

Çanakkale savaşlarıyla başlayıp kurtuluşa kadar taşınan, Mustafa Kemal önderliğinde gerçekleştirilen milli mücadelenin temelleri “Çanakkale geçilmez” sözü ile yazılan bu büyük destan ile atılmıştır. Türk askeri Çanakkale’de vatanı için gösterdiği büyük kahramanlıkla anılırken, düşman karşısında dahi insan hayatına saygılı ve vicdanlı olabilme anlayışını da tüm dünyaya göstermiştir. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde bu büyük destanda mücadele veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Hasan Serdar Baykal

Ak Parti Hendek İlçe Başkanı