GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2020 19:16   Güncelleme : 09-05-2020 19:16

MİLLETVEKİLİ DİKBAYIR SU OLAYINI YARGIYA TAŞIDI...

Milletvekili Dikbayır, içme suyu şebekesine yabancı madde karıştıranlara CANİLER, dedi. Milletvekili Dikbayır, Hendek halkının içme suyuna yabancı madde karıştıranlar hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

MİLLETVEKİLİ DİKBAYIR SU OLAYINI YARGIYA TAŞIDI...

Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek halkına pis kokulu su içirenlerin peşini bırakmıyor.

Milletvekili Dikbayır, içme suyu şebekesine yabancı madde karıştıranlara CANİLER, dedi.
Milletvekili Dikbayır, Hendek halkının içme suyuna yabancı madde karıştıranlar hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

İÇME SUYUNA MÜDAHALE EDEN CANİLER CEZALANDIRILACAK…

Milletvekili Ümit Dikbayır; “Hendek genelindeki şebeke sularının pis kokması ve pis akması nedeniyle yapılan araştırmalar sonucunda, içme suyundaki pis kokunun, Hendek Belediyesi su deposuna dışarıdan bir müdahale ile bir madde atılmasıyla nedeniyle olduğu anlaşılmıştır. İnsanların hayatını tehlikeye atan, kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunun işlendiği belli olan bu eylemi gerçekleştiren bu CANİLERİN, tespit edilerek, adli makamlarca cezalandırılacağına yürekten inanıyorum.” Dedi.

SU DEPOSUNDA BEKÇİ VE GÜVENLİK KAMERALARI YOK…

Milletvekili Dikbayır; “Yetkililer, içme suyu deposunda yaptığı incelemelerde, deponun kilidinin kırıldığı, su deposunun içine girilerek bu olayın gerçekleştirildiğini tespit etmiş. Olayın gerçekleştiği su deposunun etrafında güvenliği sağlayacak, ne bir bekçi ne de güvenlik kamerasına rastlanılmadığı ve güvenlik için önlemler alınmadığı tutanaklarla tespit edilmiştir. 85 bin nüfuslu bir şehrin içme suyu şebekesi için güvenlik önlemleri almayan kurumlar suçludur.” Dedi.

SU İŞİNİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM…

Milletvekili Dikbayır, “Vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetler neticesinde bu işin peşine düştüm. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Hendek halkının içme suyu şebekesini koruyamayanlara, güvenlik önlemleri almayan kurumların peşini bırakmayacağım. Bu işte kimlerin suçu varsa, cezalandırılmaları için elimden geleni yapacağım. Bu konuyla ilgili gerekli hukuki mücadeleyi başlatarak, hendek halkının içme suyuna yabancı madde atanlar için Hendek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum.” Dedi.