SPOR
Giriş Tarihi : 26-03-2021 20:27   Güncelleme : 26-03-2021 20:37

Mehmet Uçar Sadece Spor'a konuk oldu

Sapanca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uçar, Radyo Mega’da her hafta perşembe günü saat: 16.00'da canlı olarak yayınlanan Cemil Tekin'in hazırlayıp sunduğu "Sadece Spor" isimli programa konuk olarak katıldı.

Mehmet Uçar Sadece Spor'a konuk oldu

Program Cemil Tekin’in hazırladığı sorularla, soru cevap şeklinde gerçekleşti.

‘Kendi ilçeniz de hizmet etmek nasıl bir duygu?’

- Öncelikle çok keyifli çünkü ilçe de ki tüm dinamiklere hâkim olma şansınız var. İlçenizi biliyorsunuz ve nelere ihtiyacı var gözlemliyorsunuz. Var olan ihtiyaçlara göre çözüm üretme şansına sahip oluyorum. İnşallah elimizden geldiği kadar da ürete biliyoruzdur. Kendi ilçemde çalışmam aynı zamanda kendimi daha rahat ifade etmemde yardımcı oluyor. Bu bağlamda spor alt yapımı da bu ilçe de aldığım için ihtiyaçlara daha rahat bir politikalar oluşturmaya çalışıyoruz.

‘Spor hayatınız nasıl başladı? Hangi spor dallarını yaptınız?’

- Ben Kırkpınar’da yetiştim Kırkpınarspor camiasına bir teşekkür borçluyum. Gençliğimde sosyalleşme konusunda hiçbir zorluk çekmedim. Çünkü sporla iç içe büyüdüm. Özellikle Kırkpınar zamanlarında ortaokulda okurken basketbol takımımız vardı. Hem basketbol hem de futbol oynuyordum. Aynı zamanda Kırkpınar alt yapısında önce okullar arası basketbol takımda oynama şerefine eriştim. Daha sonra Kırkpınar alt yapısında 7/8 yıl futbol oynadım. 1997 yılında BESYO sınavlarını kazandım. Beden eğitimi öğretmenliğine başladığım zamanlarda A takım seviyesine de geldim. Rahmetli Mustafa Kamberli hocamız alt yapıdan gelen jenerasyona şans verdi onlardan biri de bendim. Üst üste 4 yıl Kırkpınarspor olarak Türkiye Şampiyonasına katılma başarısı gösterdik, 3. Lig kapısından döndük. Daha sonra deprem oldu 1999 yılında Sapancasporda profesyonel ligde oynama şansı elde ettim. Ardından amatöre dönüp İzmit, Sakarya ve Serdivansporda oynadıktan sonra 2003 de atandım ve tayinim İstanbul’a çıktı. Orada futbola ara vermek zorunda kaldım. O zamanlar çapraz bağ sakatlığı yaşamıştım. Ama okul takımları ve alt yapılarda var olarak spora devam ettim. Sonuç olarak Beden eğitimi öğretmeniyim.

‘Sapanca’da Gençlik ve Spora bağlı kaç hocanız var?’

- Kurum antrenörü olarak sayımız az. İlçemizde bir karate ve 2 tane Badminton antrenörü olmak üzere 3 tane antrenörümüz var. Voleybol antrenörümüz de vardı fakat hocamızın tayini çıkınca gitmek zorunda kaldı. Ayrıca kurumumuzun desteklediği karate, kick boks ve atletizmi antrenörlerimizde mevcut bu branşlarla kurum ve tabii ki Halk Eğitimin desteği ile devam ediyoruz.

‘Gelecek için hedeflediğiniz projeleriniz nelerdir?’

- Bir kere ilçemiz Türkiye’nin dikkatini çeken bir ilçe bu hem artı hem eksi bizim için, yoğunluk açısından, özellikle bu ara çok fazla bir yoğunluk var. Şöyle anlatıyım suyumuzdan yeterince fazla faydalanmıyoruz. Bir kürek takımı oluşturma sevdamız var. Belediye Başkanımız Özcan beyinde bu konuda desteği var. Federasyon Başkanı ile de görüşmeler yaptık, inşallah bir kürek takımı oluşturma üstüne çalışıyoruz. Bunun yanında, içinde bireysel spor branşlarını da barındıran bir spor salonuna da ihtiyacımız var bununla ilgi Müdürümüz Arif beyle de çalışmalar yapıyoruz.

Son olarak program sunucusu Cemil Tekin’in teşekkürleri üzerine konuk Mehmet Uçar;

‘Öncelikle tekrar Radyo Mega ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah dinleyicilerimizin başını ağrıtmamışızdır. Son olarak bu pandemi dönemini ülkemiz en sağlıklı şekilde atlatır inşallah. Herkese iyi günler diliyorum.’ diyerek memnuniyetini belirtti. Çekilen hatıra fotoğraflarıyla program son buldu.