Hendek Güncel
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 03:56
Advert Advert Advert

2. Ulusal ‘Sakarya Bir Başka’ fotoğraf yarışmasında başvurular sona erdi

Büyükşehir Belediyesi 2. Ulusal ‘Sakarya Bir Başka’ konulu fotoğraf yarışmasında başvurular sona erdi. 334 fotoğraf sanatçısı 1417 fotoğraf karesiyle yarışmaya başvuru yaptı. Usta fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, İbrahim Zaman, İsa Cida, İzzet Keribar, Merih Akoğul ve Servet Sezgin en iyi fotoğrafları belirleyecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2022 14:34
2. Ulusal ‘Sakarya Bir Başka’ fotoğraf yarışmasında başvurular sona erdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sakarya Bir Başka’ konulu 2. ulusal fotoğraf yarışmasında başvurular sona erdi. Sakarya’nın en güzel karelerinin objektiflere yansıdığı yarışmaya 334 fotoğraf sanatçısı çektiği 1417 fotoğrafla katılım sağladı. Yarışmanın seçici kurulunda yer alan usta fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, İbrahim Zaman, İsa Cida, İzzet Keribar, Merih Akoğul ve Servet Sezgin en iyi fotoğrafları belirleyecek.

334 katılımcı 1417 fotoğraf

2. Ulusal Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasının seçici kurulu toplanacak ve en iyi fotoğraflar seçilecek. Sonuçlar ise 5-6 Aralık tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal internet sitesinden paylaşılacak. Ödül töreni ise daha sonra açıklanacak. 334 katılımcı arasından dereceye girenler, mansiyon ve sergileme ödüllerinin sahibi olan fotoğrafların sahiplerine hediyeleri takdim edilecek.

Seçici kurul en iyi kareleri belirleyecek

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, yarışmaya katılan tüm fotoğraf sanatçılarına teşekkür edilerek, “Şehrimiz tarihi ve doğal güzelliklerini, sosyal yaşamını ve kültürel mirasını fotoğraf kareleriyle kayıt altına almak, görsel hafızayı yenilemek, şehrimizin tanıtımını yapmak, sanatı ve sanatçıyı desteklemek için gerçekleştirdiğimiz yarışmaya yoğun bir katılım oldu. 334 katılımcının 1417 karesi içinden en iyileri seçici kurulumuz tarafından belirlenecek. Tüm fotoğraf sanatçılarına teşekkür ediyor, sonuçların şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.


2. Ulusal ‘Sakarya Bir Başka’ konulu fotoğraf yarışmasında ödüller şu şekilde olacak;

Birincilik: 9.000 TL.

İkincilik: 7.000 TL.

Üçüncülük: 6.000 TL.

Mansiyonlar (3 eser): 3.000 TL.

Sergilemeler (En fazla 50 eser): 300 TL.

AdminAdmin

YORUMLAR