SPOR
Giriş Tarihi : 12-04-2021 20:36   Güncelleme : 12-04-2021 20:49

6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası tamamlandı

Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Kick Boks takımı 8-11 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Açık Kick Boks turnuvasına katıldı.

6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası tamamlandı

Türkiye Kick boks Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 26 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı turnuvada Büyükşehir Kick Boks takımı ve Adapazarı Belediye Spor Kulübü sporcuları başarı ile döndü.

Büyük Erkekler kategorisinde 74 kg. da Batuhan Bozatlı birincilik elde ederek altın madalya ve kupanın sahibi oldu. Fatih Erman 81 kg. da ve İ. Cem Köprülüoğlu 91 kg. da ikinci olup gümüş madalya kazanarak kürsüye çıkma başarısı göstermiştir.

Büyük bayanlarda ise iki branşta Ayşe Kaplan 60 kg. ve Adapazarı Belediye Spor Kulübü sporcularıdan Sude Özbek 70 kg. da ikincilik elde ederek gümüş madalya, Esra Yalın ise 60 kg. da üçüncü olarak bronz madalyayı kazanmıştır.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Seydi Gökpınar ‘26 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı şampiyona da sporcularımız önemli başarı elde etmiştir, bu derecelerle işimiz bitmedi şimdiki hedefimiz 1-7 Temmuz tarihlerinde Gaziantep’te yapılacak olan Kick Boks şampiyonasına hazırlanmak. Sporcularımız burada da elde edeceği derecelerle milli takıma seçilme imkanı bulacak’ dedi.