GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 09:03   Güncelleme : 13-04-2021 09:53

Rögar kapakları kimin sorumluluğunda?

İlçemiz Yeni Mahalle 2002 Sk. da (ekmek fırınının olduğu cadde) rögar kapakları tehlike arz ediyor.

Rögar kapakları kimin sorumluluğunda?

İlçemiz Hendek Yeni Mahalle 2002 Sk. da (ekmek fırınının olduğu cadde) rögar kapakları tehlike arz ediyor.

"Baba az önce az daha kanalizasyona düşüyordum."

Böyle bir telefon alsaydınız o an ne hissederdiniz?

Hendek Güncel Genel Yayın Yönetmeni Cemil Tekin'e, dün böyle bir telefon geldi. Spor Salonuna spora gitmek için o yolu kullanan Güzide Yağmur Tekin, uyarı levhalarının olmamasından dolayı kapağın o denli risk taşıdığını anlayamayınca az daha rögarın içine düşüyordu.

Yaşadığı korkuyla hemen telefona sarılarak babasını arayan Güzide Yağmur Tekin, şunları söyledi. "Her zamanki gibi arabalara dikkat ederek yolun kenarından yürüyordum. Kapağın üzerinden geçerken bir anda kapak oynadı ve çok panik yaptım. Normalde de kapaklar zemine sıfır olduğu için farkında olmadan üzerine basarak geçiyordum, ama bu defa düşeceğim diye çok korktum." dedi.

Aynı yolda tehlike saçan iki ayrı kapak

Aynı cadde üzerinde bulunan iki ayrı kapağın bir tanesinde (resimlerden de anlaşılacağı gibi) kapağın üzerinde beton namına bir şey kalmadığı görülürken, diğer noktadaki kapakta ise kapak sağlam fakat etrafı harabeye dönmüş adeta. Yağışlı havanın da etkisiyle asfaltta kopmalar oluşmuş, tehlike saçtığı gözle görülür bir şekilde ortada.

Yetkililerden bir an önce bu tehlike saçan durumu halledip, gerek vatandaşlar için gerekse de araçların olası bir kazaya sebebiyet vermemeleri için bu sıkıntıyı ortadan kaldırmalarını talep ediyoruz.