SPOR
Giriş Tarihi : 21-04-2021 08:44   Güncelleme : 21-04-2021 09:48

Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımından Büyük Başarı

Antalya Kemer'de yapılan Yıldızlar Güreş Milli Takım Seçmeli Türkiye Şampiyonası'nda Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımı kürsüde olma istikrarını devam ettirdi.

Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımından Büyük Başarı

Antalya Kemer'de yapılan Yıldızlar Güreş Milli Takım Seçmeli Türkiye Şampiyonası'nda Hendek Gençlik Merkezi Spor Kulübü Güreş Takımı kürsüde olma istikrarını devam ettirerek, 60 kg. da Enes ÜLKÜ Şampiyon, Ramazan Can AKTAŞ ikinci oldu. Böylece kulübümüzden yetişen U23, gençler, yıldızlar ve U15 kategorilerinde toplam 17 derece alarak şampiyonanın en başarılı kulüplerinden biri oldu.

Kulüp Başkanı Feyzullah KÖSTERELİ, "Gelen bu başarının uzun soluklu doğru, planlı, programlı ve belli bir sistematik içinde yoğun özverili bir çalışmanın sonucu olduğunu söyledi. Başkan KÖSTERELİ  ayrıca, yaklaşan Avrupa, Dünya Şampiyonalarında ve en önemlisi Olimpiyatlarda derece alan sporcular yetiştirmek en büyük hedefimiz ve emelimizdir. Başarı doğru zamanda, doğru yerde, doğru eğitimcilerin ellerinde ve tecrübeli yöneticiler sayesinde gerçekleşir." dedi.

Kulüp Başkanı KÖSTERELİ, "Başarıya giden bu yolda üstün gayret ve çalışmalarından dolayı kulüp antrenörlerimiz sayın Safer SARI, Zafer BAŞAR, Suat AYDIN, Rüstem MAMBETOV, Ebu Bekir YILMAZ hocalarımı ve başarılı sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Başkan KÖSTERELİ ayrıca, "Kulübümüze desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU 'na, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem YÜCE'ye İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Arif ÖZSOY'a, Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Bünyamin BOZGEYİK'e, Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın Musa AYDIN'a Hendek İlçe Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim ACIR'a, Belediye Başkanımız Sayın Turgut BABAOĞLU'na, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Süleyman AKICI'ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sabri DOĞAN'a, Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Osman YILKIN'a, ASKF Başkanımız Sayın Yaşar ZIMBA'ya ilçemizde faaliyet gösteren Şen Piliç, Gedik Holding, Aydın Kuruyemiş, Oğuz Gıda, Çamsan Fabrikaları sahipleri ve yöneticileri ile Kulübümüzün Kurucusu ve Onursal Başkanı mimarı bu günlere gelmesinin en önemli faktörü Sayın Ali İNCİ vekilimize kulübümüz ve yönetimimiz adına bu güne kadar vermiş oldukları kıymetli ve önemli destekleri için en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyor, başarının ilçemize ve güzel SAKARYA'mıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.