GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 17:27   Güncelleme : 14-05-2020 17:27

Sakarya'da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararla, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent genelinde maske takmak zorunlu hale getirildi.

Sakarya'da sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Sakarya'da, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Yasağa uymayanlara önce para cezası kesilecek. Aynı kişi durumu tekrar ettiğinde ise para cezası ile birlikte bu kez adli süreç de başlatılacak.

Alınan karar şu şekilde:
"Covid-1 9 Pandemisi sürecinde bundan önce alınan tüm Hıfzıssıhha Kurul kararlarında kişisel koruyucu önlemlerin önemi vurgulanmış, çeşitli kapalı alanlara (Sağlık Kurumu, Eczane, Pazaryeri, Toplu Ulaşım, AVM, Berber ve Kuaförler, Taksiler vs.) maske takarak girilebileceği belirtilmişti. Gelinen süreçte açık alanlarda da vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi koruma kuralına yeterince riayet etmedikleri görüldüğünden tüm eski tedbirlere ilave olarak 15.05.2020 tarihinden itibaren ilimizde bulunan tüm vatandaşlarımın açık alanlar dahil olmak üzere konutlarından çıktıktan sonra maske takmaları zorunludur."