GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:25   Güncelleme : 24-04-2021 11:01

ALİ KEMAL SOFU: HENDEK'TE BİR MEKAN DAHA TARİH OLUYOR

AK Parti eski İlçe Başkanı ve son yerel seçimlerde AK Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu, kendisinin sosyal medya hesabından ilçemizde Osmanlı Çadırı olarak bilinen yerin yıkımı ile alakalı bir paylaşımda bulundu.

ALİ KEMAL SOFU: HENDEK'TE BİR MEKAN DAHA TARİH OLUYOR

AK Parti eski İlçe Başkanı ve son yapılan yerel yönetimler ve mahalli idareler seçimlerinde AK Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu, kendisinin sosyal medya hesabından ilçemizde Osmanlı Çadırı olarak bilinen yerin yıkımı ile alakalı bir paylaşımda bulundu.

Osmanlı Çadırı artık tarihe karışıyor

Hendek'te uzun yıllardır vatandaşların hizmetinde olan, herkesin anılarında önemli bir yeri ve değeri olan bir yerdir Osmanlı Çadırı. Çoluk çocuk, büyük küçük herkesin dinlenmek için uğrayıp çayını yudumladığı, parkında çocuklarını oynattığı Hendekli vatandaşların uğrak yeri olduğu gibi Salı günleri de ilçenin büyük bir yükünü sırtlayan Osmanlı Çadırı, maalesef yıkılıp tarih oluyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi tarafından ortaklaşa hareket edilerek, Osmanlı Çadırının bulunduğu yere Nitelikli İstihdam Merkezinin yapılmak istendiği biliniyor. Sofu yapmış olduğu bu paylaşımında bu konuya değiniyor.

Ali Kemal Sofu, bu yerle ilgili yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Sofu, "Hemşerilerimizin nefes aldığı bir mekan daha hatıralarımızla birlikte tarih oluyor.

Keşke Rasim Paşa Camii önüne yapılan Hakom binası prefabrik tek kat değilde betonarme 2 veya 3 kat yapılıp Osmanlı Çadırı yerine yapılacak olan binayla birleştirilseydi.

Otopark içine yapılan bina da hala boş duruyor.

Kısaca yeni binalar yapmak yerine mevcut binaları daha verimli kullanabilirdik." dedi.