SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2021 16:43   Güncelleme : 05-05-2021 17:10

OLİMPİYAT KALİFİKASYON TURNUVASINDA MİNDERE ÇIKIYORUZ

Güreşte Tokyo Olimpiyatlarına katılmak için son dünya eleme turnuvası Sofya'da yarın başlıyor. 6-9 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

OLİMPİYAT KALİFİKASYON TURNUVASINDA MİNDERE ÇIKIYORUZ

Sofya'daki Kalifikasyon Müsabakalarında her sıklette finale kalan iki güreşçi Olimpiyatlara katılma hakkı kazanacak.

Sofya'da Olimpiyatlarda Madalya kazanmış 9 güreşçi ile birçok Avrupa dünya Şampiyonu mücadele edecek.

Bu güreşçiler arasında Dünya Kupası 1. si Polonyalı Magomedmurad Ghadziev, Dünya Şampiyonu Dağıstanlı Sırp Hetik Cabolov, Olimpiyat 3. sü Avrupa Şampiyonu Soner Demirtaş, Grekoromende Olimpiyat Şampiyonu Rus Davit Chakvetadze, Koreli Hyenwoo Kim, Dünya Şampiyonu Metehan Başar Sırp Viktor Nemes Kadınlarda Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR önemli güreşçiler.

Güreşler sabah saat: 10.00'da başlayacak ve Unitedworldwrestling.com Sitesinde Canlı olarak yayınlanacak.

TRT SPOR 2'de saat: 19.00'da yarı finaller canlı olarak yayınlanacak.

Sofya'da Mindere çıkacak 10 Güreşçimiz ve kulüpleriyle önemli rakipleri şöyle;

SERBEST STİL:

65 kg. Selahattin KILIÇSALLAYAN - Avrupa 2. si - ASKİ
74 kg. Soner DEMİRTAŞ - Avrupa Şampiyonu Olimpiyat Dünya 3. sü - ASKİ

KADINLAR:

53 kg. Zeynep YETGİL - U23 Avrupa Şampiyonu - ENKA
57 kg. Bedia GÜN - Avrupa 3. sü - ENKA
62 kg. Elif Jale YEŞİLIRMAK - Avrupa Şampiyonu Dünya 2. si - ENKA
68 kg. Buse TOSUN - U23 Dünya ve Avrupa Şampiyonu - Yalova Altınova Tersaneler S.K.
76 kg. Yasemin ADAR - Dünya ve Avrupa Şampiyonu - ENKA

GREKOROMEN:

67 kg. Enes BAŞAR - Avrupa 3. sü - ASKİ
77 kg. Fatih CENGİZ - Dünya 3. sü U23 Dünya Şampiyonu - İst. BŞB
87 kg. Metehan BAŞAR - Dünya Şampiyonu - İst. BŞB

RAKİPLERİMİZ:

65 kg. Selahattin KILIÇSALLAYAN:

Dünya Şampiyonu Gürcü Lomtadze, Dünya Kupası 1. si Polonyalı Magomedmurad Ghadziev, Rus asıllı Avrupa ve Asya Şampiyonu, Özbek İlyas Bekbulatov, Blrus Nurgun Skriabin, Fransız Mukhtarov, ABD'li Michael Oliver, Koreli Yun, Tacik Ahmedov, Sloven Davit Habat, Yunan Pilidis, Moldovalı Grahmez.

74 kg. Soner DEMİRTAŞ:

Dünya Şampiyonu Sırp Hetik Cabolov, Avrupa Şampiyonu, Belarus Muhammedhabip Khadzimuhammed, Slovak Taymuraz Salkazanov, Bulgar Ali Paşa Umarpashaev, Macar Murad Kuramagedov, 70 kg. D. Kupası ve Avrupa 3. sü Ermeni Andreasyan, Kırgız Arslan Budazhapov, Moğol Bat Erdene.

Kadınlarda muhtemel  rakiplerimiz:

53 kg. Zeynep YETGİL:

Avrupa Şampiyonu Rus Olga Khoroshavtseva, Azerbaycanlı Türkan Nasırova, Ukraynalı İryna Khariv, Alman Annika Wendle, Romen Andre Ana Beatrice, Özbek Ahmetova, Hollandalı Jessica Blaszka, Kanadalı Samantha Stewart, Macar Mercedes Denes, Moldovalı Leorda.

57 kg. Bedia GÜN:

Avrupa Şampiyonu Macar Emese Barka, Rus Veronika Chumikova, Norveçli Grace Bullen, Azerbaycanlı Kolesnik, Kanadalı Linda Morais, Alman Laura Mertens.

62 kg. Elif Jale YEŞİLIRMAK:

Azerbaycanlı Tatyana Omelchenko, Rus Lyubov Ovcharova, Romen Kriszta Tunde Incze, Belarus Veronika İvanova, Moldovalı Maria Cherdivara Esanu, Alman Luiasa Helga Niemescu, Moğol Bolortuya.

68 kg. Buse TOSUN:

Avrupa Şampiyonu Azerbaycanlı Elis Manolova, Bulgar Mimi Nikolava Hristova, Çek Adela Handzlickova, Kazak Zhamila Bakbergenova, Belarus Anastasia Zimiankova, Özbek Svetlana Oknazsrova, İtalyan Dalma Caneva.

76 kg. Yasemin ADAR:

Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Alla Belinska, Kübalı Marin Potrille, Avusturyalı Martina Kuenz, Macar Zsanett Nemeth, Norveçli Iselin Maria Moen Solheim, Özbek Ellieva.

GREKOROMEN:

Muhtemel rakiplerimiz:

67 kg. Enes BAŞAR:

Olimpiyat 3. sü Azerbaycanlı Rasul Chunaev, Avrupa Şampiyonu Polonyalı Gevorg Shaikyan, Norveçli Morten Thoresen, Kazak Almat Kebispayev, Belarus Aleksandr Liavonchyk, Ermeni Karen Aslanyan, Bulgar David Dimitrov, Kırgız İsmailov ve Japon Katsuaki Endo.

77 kg. Fatih CENGİZ:

Dünya Şampiyonu Sırp Viktor Nemes, Olimpiyat Şampiyonu Koreli Hyenwoo Kim Avrupa Şampiyonu Gürcü Shmagi Bolkvadze, Azerbaycanlı Refik Hüseyinov, Polonyalı Edgar Babayan, U23 Dünya Şampiyonu Moldovalı Cataraga, Dünya Kupası 3. sü Bulgar Aik Mnatsakanian.

87 kg. Metehan BAŞAR:

Olimpiyat Şampiyonu Rus Davit Chakvetadze, Asya Şampiyonu İranlı Naser Alizadeh Avrupa Şampiyonu Sırp Zurabi Datunashvili, Bulgar Tarık Mohamed Abdesselam, Hırvat İvan Huklek.