GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 11:28   Güncelleme : 08-05-2021 11:28

BAŞKAN MUSA AYDIN’IN KADİR GECESİ MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN MUSA AYDIN’IN KADİR GECESİ MESAJI

Başkan Aydın mesajında, Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği bir gece olduğunu kaydetti.

Ramazan ayının son günlerine yaklaşıldığında, manevi duyguların zirveye çıktığı Kadir Gecesinin ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, dostluk, kardeşlik ve sağlık getirmesini, zulüm altında bulunan dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerimizin ise acılarının son bulmasını dileyen Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah’a yakınlaştıran günlerdir. Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri kaldıralım, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua edelim. Dünyada zulüm altında bulunan kardeşlerimize reva görülen bu zulmün son bulması için dua edelim.” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: "Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan; tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutlar, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi huzura eriştirmesini, tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin içinden geçtiği bu zorlu sürecin ise bir an önce sona ermesini ve Covid-19 salgınından da bir an evvel kurtulmamızı Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim." dedi.