GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 00:51   Güncelleme : 19-05-2021 00:51

TGF BAŞKANI MUSA AYDIN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TGF BAŞKANI MUSA AYDIN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Musa Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, aziz milletimizi karanlıktan çıkartan en büyük ışık olmuş, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan eşsiz iradeye dönüşmüştür.
Nesiller geçse de, vatan topraklarımız üzerindeki kötü emelleri bir gün olsun değişmeyen bu kirli ittifaklara karşı dün olduğu gibi bugün de büyük ve kararlı bir mücadele verilmektedir.
Bu mücadelenin en önemli unsurları gençlerimiz olmuş ve de olmaya devam edecektir. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması da gençlerimize duyulan büyük güvenin en büyük göstergesidir.
Tarihler geçse de, nesiller değişse de, değişmeyecek olan tek şey aziz Türk Milletinin vatan ve bayrak savunması için sahip olduğu azim ve kararlılık olacaktır. Bu kararlılık istiklal ve istikbalimizin en büyük teminatıdır. Güreşçilerimiz de katıldıkları her uluslararası şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, şanlı Türk bayrağımızı göndere çektirip, tüm dünyaya İstiklal marşımızı ezberletmiştir. Bundan sonra da tek hedefimiz  Ata Sporumuz olan güreşi her zaman zirveye taşımak olacaktır.
Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılını en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatan ve bayrak müdafaası uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tüm gençlerimizi de sevgiyle selamlıyorum.”

 

Musa AYDIN

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı