SPOR
Giriş Tarihi : 24-05-2021 10:28   Güncelleme : 24-05-2021 10:28

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı Kumluca'dan döndü

Antalya Kumluca'da düzenlenen Kumluca Belediyesi Yağlı Güreşlerine katılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi spocuları ilimize döndü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı Kumluca'dan döndü

İki sezondur Pandemiden dolayı yapılamayan yağlı güreşler, Kumluca Güreşleri ile takrardan başladı.

22.'si düzenlenen Kumluca Yağlı Güreşlerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımından 8 sporcu ile katılım sağladı. İlk iki turları başarı ile geçen pehlivanlar, sonraki turlarda maalesef gerek bireysel hatalar, gerekse hakem zaafiyetlerinden dolayı er meydanına veda ettiler.

Kafile Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Antrenörlerinden Oğuz Zor, geride kalan turnuva ile ilgili şunları söyledi.

"Takım olarak iki yıl aradan sonra yapılan yağlı güreşlere Kumluca Güreşleri ile başlangıç yaptık. Bu bizim için ilk başlangıç oldu. Sporcularımı oldukça hırslı ve istekli görmem beni ilerisi için umutlandırdı. Bugünden itibaren çalışmalarımıza hiç boşluk vermeden devam edeceğiz. Hedeflerimiz bir sonraki turnuvalar için, kürsüdeki yerimizi almak" dedi.

Takımın bir diğer antrenörü olan Enes Kesler ise, "Büyükşehir Belediyesi olarak 2 yıl aradan sonra ilk defa bir güreş organizasyonuna katıldık. Takımımız genç sporculardan oluşan bir takım. İlerleyen günlerde daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Bu turnuvada şapkamızı önümüze koyduk ve hatalarımızı gördük. Amacımız bu hatalardan ders çıkarıp, ilerleyen zamanlarda yapılacak olan güreşlerde yapacağımız derecelerle ilimizi en iyi şekilde temsil etmek" dedi.

Ayrıca takımın antrenörleri Oğuz Zor ve Enes Kesler, vermiş oldukları desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye ve Kulüp Başkanı Cevat Ekşi'ye teşekkür ettiler.