GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 21:08   Güncelleme : 30-05-2021 21:08

Fabrikada yaralanan işçi hayatını kaybetti

2. OSB'de faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan T.K. isimli işçi fabrikada toz bölümünde çalıştığı sırada değirmenin kapağını açtığı kapağın içinde hava sıkısması sonucu patlama meydana geldiği ve değirmenin kapağının suratına gelmesi üzerine yüzünden ve boynundan ağır yaralandı.

Fabrikada yaralanan işçi hayatını kaybetti

Alınan bilgilere göre, 30 Mayıs 2021 tarihinde saat: 17.30'da Kargalıhanbaba Mahallesi 2. OSB'de faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan T.K. isimli işçi fabrikada toz bölümünde çalıştığı sırada değirmenin kapağını açtığı kapağın içinde hava sıkısması sonucu patlama meydana geldiği ve değirmenin kapağının suratına gelmesi üzerine yüzünden ve boynundan ağır yaralandı.

Yaralanan işçinin hayati tehlikesinin bulunduğu, akabinde Hendek Devlet Hastanesine götürüldüğü, şahsın tedavisinin devam ettiği, olay yerinde başka yaralanan kimsenin olmadığı, patlamanın küçük çaplı alanda olduğu meydana gelen iş kazası olayı ile ilgili olarak Hendek Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının bilgilendirildiği ve tahkikata başlanıldığı ifade edildi.

Ayrıca, yaralanan T.K. (1993 doğumlu 28 yaşında, 5 aydır fabrikada çalışmakta) isimli şahıs Hendek Devlet Hastanesine kaldırılmış yapılan müdahale sonucunda şahıs EX olmuş olup, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek ek talimat doğrultusunda; Vardiya Amiri: Z.T., Bölüm Şefi: A.K. ve İş Güvenliği Uzmanı: T.C. isimli şahıslar gözaltına alınarak 31 Mayıs 2021 günü mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı alındığı ifade edildi.