GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2021 16:59   Güncelleme : 07-06-2021 16:59

Ahmet Bağ Detay TV ile geliyor

Kuruluş çalışmalarını bitirdiklerini söyleyen deneyimli televizyon yayıncısı Ahmet Bağ, Temmuz ayında yayına geçebileceklerini söyledi.

Ahmet Bağ Detay TV ile geliyor

Detay TV ile ilgili bilgi veren yayın koordinatörü Ahmet Bağ, gazeteci Mustafa Gümüşel ile güç birliği yapacaklarını, gazete haberciliğini ile televizyon yayıncılığı internette buluşturacaklarını söyledi.

Bağ, "İletişimde değişen yeni teknolojilerin sonucu, toplumda televizyon izleme ve gazete okuma alışkanlıkları değişmiştir. YENİ MEDYA adı altında internetten yapılan dijital gazete ve televizyon yayıncılığına ilgi hızla artmaktadır. Bizde bu noktadan yola çıkarak, iki yıl önce internet üzerinden Ada Tv olarak başladığımız yayıncılığa bazı önemli gerekçelerle uzunca bir süre ara vermiştik, bu süre zarfında elde ettiğimiz yeni bilgiler ve tecrübelerle, yine internet üzerinden Detay TV ile, televizyon yayıncılığına kaldığımız yerden devam etme kararı aldık" dedi.

Tam bir televizyon yayıncılığı mantığı ile hareket edeceklerini söyleyen Bağ, "Güncel haberlerin yanı sıra, tartışma, değerlendirme ve bilgilendirme programları ile Sakarya’da yayıncılığa yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Yayın hayatına Yeni Camii Mevkii Adnan Menderes Caddesi üzerinde 3 katlı bir binanın ikinci katında başlayacaklarını söyleyen Bağ, "Öncelikli düşüncemiz toplumu bilgilendirmek, önemli konularda komuoyu oluşturmak, HDP hariç ekranda tüm siyasi partilerin düşüncelerine yer vermek olacaktır" dedi.