GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 07:57   Güncelleme : 08-06-2021 08:29

Maskeyi çene altına takma sezonu açıldı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan normalleşme kararlarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuş, Kısmi Normalleşme kararları alınmış, bir çok kapalı olan işyeri açılmış, alınan Kısmi Normalleşme vatandaşlar arasında sevinçle karşılanmıştı.

Maskeyi çene altına takma sezonu açıldı

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve Cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya hafta sonu ise Cumartesi 22.00 ile Pazartesi sabahı 05.00 arasında yani Pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır. Açıklamasının ve  Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri vaka ve vefat sayılarındaki değişime aşılamada kat edilen mesafe ye göre yeniden belirlenecektir. Açıklamasının ardından ilçemiz Hendek’te normalleşmeye hızlı ayak uydurdu. Haftanın ilk iş gününde okulların da 2 gün açılması ile caddeler, parklar doldu taştı. Sosyal mesafe unutuldu. Maske çene altına indi.

Geçen hafta boyunca yağan yağmur sonrası, bu hafta ilk iş gününde ilçemiz Hendek’in park, bahçe, cadde ve sokakları doldu taştı. Sıcak havada Atatürk Parkında, Muammer Sencer Caddesinde güneşin tadını çıkaran vatandaşlar sosyal mesafeyi unuttu. Maskeler çene altına indi.

Maskelerin çene altına inmesine ve sosyal mesafeye dikkat edilmemesine sitem eden vatandaşlar ülke olarak Pandemi sürecinden geçiyoruz. Çok canlar kaybettik. Bir çoğumuz bu illet Koronavirüse yakalandık. Fakat ilçemizde bazı kişilerin vurdum duymaz tavırlarını şaşkınlıkla izliyoruz. Güneş yüzünü gösterdi, Hendek’te maskeleri çene altına takma sezonu açıldı dediler.

Öte yandan haftanın ilk gününde ilçe merkezinin birçok yerinde vatandaşların Koronavirüsten korunmak için takması gerektiği maskeleri aksesuar gibi kullanmasına birçok kişi tepki gösterirken, bazı vatandaşların maske takmamayı marifet sanarak gezmesi yadırgandı. Kısacası Hendek’te maskeleri çene altına indirme sezonu açıldı. Hayırlı uğurlu olsun.