KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-06-2021 09:01   Güncelleme : 21-06-2021 09:01

KARADENİZLİLERDE YENİ BAŞKAN MEHMET PASLI OLDU

Hendek Karadeniz Havalisi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Hendek Belediyesi Ticaret Merkezinde yapıldı.

KARADENİZLİLERDE YENİ BAŞKAN MEHMET PASLI OLDU

Dernek Başkanı İbrahim Kurul açılış konuşması yaparak, genel kurulu selamladı. Başkan İbrahim Kurul yaptığı konuşmada; "Dernekçilik zor bir iştir. Bazen yalnız kalırsınız, etrafınızdan size uzanacak bir el ararsınız. ben uzun süredir yürüttüğüm başkanlık görevim süresince yalnızlığı hissettim. Dernekte kan değişikliği olmasının gerekliliğini hissettiğim için, başkanlıktan ayrılma kararı aldım. Yeni seçilecek başkana ve yöneticilere her zaman yardım etmeye hazırım. genel Kurulumuz Karadeniz Camiasına hayırlı olsun" dedi.

Açılış ve yoklama yapıldı.
Divan teşekkülü oluşturuldu.
Divan Başkanlığına Orhan Topçu seçilirken, katip üyeliklere; Abidin Dayıoğlu, Hüseyin Karakuş ve Abdülhamit Sağır seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Yönetim ve Denetim Raporları okunarak, ibra için genel kurulun onayına sunuldu. Raporlar OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

Dernek Tahmini Bütçesi genel kurulun onayına sunuldu. Tahmini Bütçe OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

Tüzük Değişikliği yapılmasının kabulünün oylaması genel kurulun onayına sunuldu. Tüzük değişikliği OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.

Dernek Yönetimine yeni organlar seçildi. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve İstişare Kurulu, genel kurula katılan 66 Üyenin oylarıyla seçildi.

Yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

1- Mehmet PASLI - Başkan
2- Aydın BİRİNCİ
3- Aytekin TUTKUN
4- Özcan ARSLAN
5- Erol ÇETİNKALA
6- Yılmaz İBRAHİMBAŞ
7- Yüksel KURTUL

YENİ BAŞKAN MEHMET PASLI SEÇİMLER SONRASI KONUŞTU

Organ Seçimleri sonrası Dilek ve temenniler bölümünde çiçeği burnunda başkan Mehmet PASLI kısa bir konuşma yaptı.

Başkan PASLI konuşmasında; "Derneğimizin genel kurulu hayırlı olsun. Derneğimize ilk iş olarak bir dernek binası baktık. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu bize bina konusunda yardımcı oldu. Kısa sürede üyelerimizin bir araya geleceği dernek binamız hazır olacak. Hendek'te yaşayan Karadenizlilerin arasındaki birlik ve beraberlirliği sağlamaya çalışacağız. Kültür ve eğitim alanında hizmetlerimiz olacaktır. Özelikle öğrenci kardeşlerimize burslar bulacağız, yardımlar yapacağız. Karadeniz mutfağını yaşatacağız. Yayla Şenlikleri düzenleyerek, Karadeniz folklorunu canlı tutacağız. Kongremiz hayırlı olsun" dedi.