GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 14:51   Güncelleme : 25-06-2021 14:51

Keratin Nedir?

Saçlarda yıpranma ve kırılma sorunları herkes tarafından yaşanılan bir durumdur.

Keratin Nedir?

Saçlarda yıpranma ve kırılma sorunları herkes tarafından yaşanılan bir durumdur. Özellikle saçların keratin dokusunda hasarlar oluşur. Bu durum saçların dökülmesine, kopmasına ve canlılığını yitirmesi gibi büyük problemlere sebep olur. Buna istinaden yeniden saçların esnekliğini ve nemini kazandırmak gerekir. Özellikle tekrar sağlıklı olmalarını sağlama için keratin bakımı gereklidir. Genellikle saç diplerinde ve tırnaklarda aynı zamanda dişlerde keratin maddesi bulunur.

Keratin Bakım Ürünleri ve Özellikleri

Saçlarda uygulanan keratin bakım ürünleri ile   saçlarda olumlu değişimler oluşur. Bu ürünler sprey, köpük, yağ, krem ya da şampuan uygulama ürünleridir. Ürünlerin içerisinde yer alan keratin, saçların kolay taranmasına yıpranan tellerin yumuşaklık kazanmasına faydalıdır. Bu madde saçlarda ve diğer bölgelerde yıpranmalara karşı dayanıklılığı arttırmaya yarıyor. Bazı zamanlarda saçlar da elektriklenme, şekil almama kırılma gibi problemler oluşur. Özellikle saçın ana maddesi keratinin bu durumdan etkilenir ve azalır. Keratin bakımında kullanılan ürünler şampuan, saç kremi ve maskeleridir. Bu ürünler ile saçlarda yenilenmeye ve parlaklık kazanma yeniden oluşur.

Keratin bakım ürünleri ve özellikleri hakkında firmadaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Keratin bakım ürünleri   satın almak için https://www.recete.com/keratin-bakimi/  sitesinden ürünlerin detaylarına ulaşabilirsiniz.