SPOR
Giriş Tarihi : 04-07-2021 23:40   Güncelleme : 04-07-2021 23:40

Umut'un Olimpiyat Umuduyla Oynadılar

Sakaryalı Milli Atlet, Avrupa Şampiyonu Umut Uysal, Tokyo Olimpiyat takımından çıkarılarak yerine daha kötü derecesi olan Çanakkaleli bir atlet geçirildi. Umut, Olimpiyat'a katılmaya hak kazanmasına rağmen takımdan çıkarılmasına itiraz ediyor.

Umut'un Olimpiyat Umuduyla Oynadılar

ÇANAKKALELİ'YE VERİLDİ

Sakaryalı Milli Atlet, Avrupa Şampiyonu Umut Uysal, 6.'ıncı sıradan girdiği Tokya Olimpiyat Takımı'ndan çıkarıldı. Yerine, Umut'tan daha kötü dereceleri olan Çanakkaleli atlet Oğuz Uyar getirildi.

BURSA'DA YARIŞTILAR

Avrupa Şampiyonu Sakaryalı Milli Atlet Umut Uysal, Bursa'da yapılan son olimpiyat denemelerinde yüz metre koşuda 10.39'da önemli bir başarı elde etti ve 6.'ıncı sıradan Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı elde etti. Ancak ne olduysa aynı yarışta 10.43 derece yapan, 7.'inci sıradaki Çanakalleli atlet Oğuz Uyar Olimpiyat takımına alındı.

HAKKININ İADESİ İSTENİYOR

Bu değişikliğin Çanakkaleli siyasetçilerin etkisiyle gerçekleştiğine inanan Umut Uysal hakkını aramak için Pazartesi günü itiraz başvurusu yapacak. Enkaspor'da koşan Umut Uysal, Olimpiyatta 4x100 Bayrak yarışında ülkemizi temsil etmeyi hak etmesine rağmen, hakkının elinden alındığını belirterek hakkını sonuna kadar arayacağını söylüyor.