GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 09:55   Güncelleme : 05-07-2021 09:55

AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI ETKİNLİĞİ

2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sebebiyle Sakarya AFAD ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle, toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla AFAD Deprem Simülasyon Tırı ve "Hayatlarımız Sallanmasın" isimli tiyatro oyunu gösteri etkinliği düzenlenecek.

AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI ETKİNLİĞİ

Etkinliğin amacı; afetlere karşı farkındalığı artırmak ve herhangi bir deprem anında doğru davranış şekillerini uygulamak olduğunu söyleyen yetililer etkinliğin AFAD Başkanlığı tarafından görevlendirilen profesyonel ekipler kontrolünde gerçekleştirileceğini ve çadırlarda misafirlere sürpriz hediyelerde verileceğini dile getirdiler.

Etkinlik Takvimi:

- 5 Temmuz Pazartesi saat: 11.00-12.00 arası Kent Park Afet ve Acil Durum Çadırı “Hayatlarımız Sallanmasın” isimli tiyatro oyunu gösterisi.

- 6 Temmuz Salı günü Serdivan Gençlik Merkezinde saat: 11.00-12.00’da “Hayatlarımız Sallanmasın” isimli tiyatro oyunu gösterisi.

- 7 Temmuz Çarşamba günü tüm gün boyunca Kocaali İlçe Merkezi’nde.

- 8 Temmuz Perşembe günü ise tüm gün boyunca Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda olacaklar.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Tüm vatandaşlarımıza depremi deneyimlemeleri hem de uzmanlardan afet bilinci konusunda bilgi almaları için bu etkinliklere davet ediyoruz” dediler.