GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 14:21   Güncelleme : 07-07-2021 14:59

Sakarya halkına teşekkür ediyorum

Sakarya’da 5 yıla yakın zamandır başarıyla görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanması nedeniyle yayınladığı veda mesajında, “Sakarya halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya halkına teşekkür ediyorum

Başsavcı Dursun görevinden ayrılması nedeniyle şu mesajı yayınladı;“ 14 Temmuz 2017 tarihiden bu yana, 5 yıla yakın bir süredir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığım Sakarya ilimizdeki görevimden dün itibariyle ayrılmış bulunuyorum.

Kentlisi, kasaba ve köylüsüyle, hizmetlerin her zaman en alasına layık olan kadirbilir Sakarya halkına uzunca bir süre etkin ve verimli bir şekilde hizmet etmiş olmanın, engin mutluluk ve huzuru içindeyim.

Aziz dostlarımıza ve Sakaryamız’ın güzel insanlarına, ayrı ayrı veda etmek tabiatıyla imkan dahilinde bulunamadığı için üzüntülerimi ifade etmek isterim.

Halisane duygularla, iyi niyet temelinde, içtenlikle ve severek ifa ettiğim Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı görev sürem boyunca; Adalet hizmetlerinin etkin, süratli, isabetli, adilane ve tarafsız bir şekilde hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak, gece gündüz demeden sizlere sunmanın gayreti ve çabası içerisinde oldum.

Bu gayret ve çabaları sarf ederken, daima yanımda bulduğum, yakın ilgi ve desteğini gördüğüm çok muhterem Sakarya halkına, vefakar ve cefakar mesai arkadaşlarıma ve personelimize yürekten teşekkür ediyor, başarılarının artarak devamı ile bundan sonraki hayatlarında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Aziz vatandaşlarımızın, Adalet hizmetlerine kolay ve çabuk ulaşmaları, genel kamu düzeni, toplumun huzur ve güvenliği, her zaman en öncelikli hedef ve gayelerimizi teşkil etmiştir.

Bu onur ve gurur dolu hizmet yıllarında, yardım ve desteklerini esirgemeyen bütün Devlet Büyüklerimiz ile Sakarya Protokolüne şükranlarımı arz ediyorum. Birlikte çalışırken, zaman ve mesai mefhumu gözetmeyen kolluk birimlerimize ve her düzeydeki çalışma arkadaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum.

Yöneten ve yönetilenleriyle güzel Sakarya’mızın, bundan sonra da yüksek performans ile parıltılı yarınlara yürüyeceğine olan inancımız tamdır.

Görev süresince, vatandaşımızın gözü kulağı ve sesi olduğunu gözlemlediğim değerli yerel basın yöneticilerine ve bütün çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve temennilerle, aziz ve muhterem Sakarya Halkına, Kamu Kurum ve Kuruluş Mensuplarına, her kesimden bütün kişi ve kuruluşlar ile bu güzide şehirde yaşayan herkese, şahsım ve ailem adına arz-ı veda eder, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunarım.”