GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2020 20:03   Güncelleme : 29-05-2020 20:07

Güler: Esnaf ülkemizin can damarıdır

Tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı salgın sırasında esnafın toplumda ne kadar önemli bir yer tuttuğunun bir kez daha görüldüğünü belirten Gelecek Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Güler, "Milli ekonomiye can vermek için dükkanlarına dönmesini memnuniyetle karşıladım. Esnafımız, ülkemizin can damarıdır. Tüm esnafımıza bol helalinden kazançlar diliyorum" dedi.

Güler: Esnaf ülkemizin can damarıdır

Yeni tip koronavirüs salgını için alınan önlemler kapsamında esnafların dükkanları yaklaşık iki aydır kapalıydı. Bu süreçte işletme sahibi esnaflar büyük mağdur oldu. Ancak yasakların kurallara uymak şartı ile kalkmasıyla işletme sahibi esnaflar, iki ay aranın ardından dükkanlarına geri döndü. 

Türkiye'nin yeni tip koronavirüs salgını dönemini çok iyi yönettiğini belirten Gelecek Partisi Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Güler, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı salgın sırasında esnafın toplumda ne kadar önemli bir yer tuttuğunun bir kez daha görüldüğü belirtirken, yeni dönem için de esnafa hayırlı olsun dileklerini iletti.

Güler, "Milli ekonomimizin çarkının dönmesi için canla başla mücadele eden esnafımızın sıkıntılı süreç akabinde  tekrar milli ekonomiye can vermek için dükkanlarına dönmesini memnuniyetle karşıladım. Esnafımızın ne kadar yanında olur, onları ne kadar ayakta tutabilirsek ülke için o kadar önemli olacaktır. Esnafımız, ülkemizin can damarıdır. Tüm esnafımıza helalinden bol kazançlar diliyorum" dedi.