SPOR
Giriş Tarihi : 02-08-2021 11:26   Güncelleme : 02-08-2021 11:26

GÜREŞÇİLER KURTDERE'YE HAZIR

6-7-8 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak olan Tarihi Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi düzenlenen son antrenmana Düzce, Ankara ve Kocaeli gibi bölge illerden çeşitli boylardan güreşçiler katıldı. Selman Dede Er meydanında antrenmanlarını gerçekleştiren pehlivanlar, Balıkesir'de kürsüye çıkabilmek için taktik ve dayanıklılık çalışması gerçekleştirdi. Antrenman büyük ilgi gördü.

GÜREŞÇİLER KURTDERE'YE HAZIR

TEŞEKKÜR ETTİLER

Sıcak ve bunaltıcı bir havada hazırlıklarını sürdüren güreşçiler, salgın nedeniyle uzun süredir yapamadıkları geniş kapsamlı antrenmanları tamamlayıp Balıkesir’de kürsüye çıkmak istediklerini ifade ettiler. Yoğun bir antrenman temposu içinde olduklarını dile getiren sporcular, “Zorlu bir pandemi süreci yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Sağolsun Hendek Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu bizlere Selman Dede Er Meydanının kapılarını açtı kendisinin destekleriyle en iyi şekilde hazırlıklarımızı burada gerçekleştiriyoruz inşallah Balıkesir’de güzel sonuçlar alacağız teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

GÜZEL SONUÇLAR BEKLİYORUZ

Güreşçilerin canla başla güreşerek hazırlandıklarını vurgulayan Hendek Belediye Başkan Babaoğlu ise şöyle konuştu; “Bugün aramızda Başpehlivanlardan Mahmut Kavakçı, Faruk Akkoyun, Hamza Köseoğlu, Süleyman Aykırı ve Ahmet Kavakçı gibi ünlü isimler var. Başpehlivanlığı kıl payı kaçırdıktan sonra Fevziye Yağlı Pehlivan Güreşlerinde göğsümüzü kabartan genç kardeşimiz Metin Alpaslan Temizce ve Hendek Belediyesi güreşçilerimiz hepsi antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar. Sporcularımızın hepsi azimle çalışıyor. Güreş, zorlu bir spor ve antrenman yapmadan maalesef iyi sonuçlar almanız zor. Bu anlamda bizlerde üzerimize düşeni yaptık güzel sonuçlar almaları adına Selman Dede Er Meydanının kapılarını sporcularımıza açtık. Sporcu kardeşlerimize ve Ata sporumuz olan güreş’e her zaman desteğimiz sürecek. Balıkesir’de yapılacak olan Tarihi Geleneksel 61. Kurtdereli Mehmet PehlivanYağlı Güreşlerine katılacak olan sporcularımıza başarılar diliyorum. İnşallah güzel sonuçlar alıp, kürsüye çıkıp bizleri gururlarıdırlar. Biz her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.