GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2020 11:59   Güncelleme : 04-06-2020 11:59

Kendilerini Polis Olarak Tanıtan Telefon Dolandırıcıları Yakalandı

Sakarya'da ikamet eden 64 yaşındaki S. K. 'yı telefon dolandırıcılığı yaparak dolandıran şüpheliler İstanbul'da yakalandılar.

Kendilerini Polis Olarak Tanıtan Telefon Dolandırıcıları Yakalandı

Sakarya'da ikamet eden 64 yaşındaki S. K. 'yı telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, FETÖ/PDY bağlantılı kişilerin hesaplarında bulunan paraları boşaltacağını, paraların kurtulabilmesi için bu kişilerin yakalanması gerektiği, bunun içinde kendilerinden gelecek talimatların yerine getirilmesini söylediler.

İlk olarak söyledikleri adrese para bırakılması, sonrada bildirdikleri hesap numarasına para gönderilmesi talimatı verip, bu paraları almaya gelen suçlular operasyon yaparak yakayacaklarını, bu sayede paralarının kurtulacağını söyleyerek toplam 188.000 TL dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiler.

Gerçek Polisler tarafından olayın öğrenilmesi üzerine, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekiplerince yapılan titiz çalışmalar ve çok sayıda hesap numarası incelemesi sonucu, şüphelilerin İstanbul ilinde bulundukları tespit edilmiş olup, şüphelilerin yakalanması için harekete geçen ekipler tarafından İstanbul ilinde 5 farklı adrese gerçekleştiren operasyonlarda;

➖ Ç. İ.  (22),
➖ M. D. (21),
➖ İ. A. (21),
➖ B. T. M. (34), isimli erkek şahıslar ile,
➖ Dolandırıcılık suçlarından kaydı olan G. Y. (24), isimli kadın şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda cep telefonu ve banka kartları ele geçirildi.

Sakarya'ya getirilen şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları Adli Makamlar tarafından,

➖ İ. A. , ve Ç. İ. , 'ye Adli kontrol tedbiri uygulanmış,

➖ B. T. , M. D. , G. Y. , ise tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.