SPOR
Giriş Tarihi : 06-08-2021 12:24   Güncelleme : 06-08-2021 12:24

HENDEK BELEDİYESİ YAĞLI GÜREŞ TAKIMI BALIKESİR'DE

Hendek Belediyesi Yağlı Güreş Takımı Balıkesir Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerinde. Bu yıl 06-07-08 Ağustos tarihlerinde 61.’ncisi yapılacak olan Geleneksel Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri bugün Cuma Namazına müteakip başlayacak.

HENDEK BELEDİYESİ YAĞLI GÜREŞ TAKIMI BALIKESİR'DE

KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN'IN KABRİNE ZİYARET

Geçtiğimiz hafta sonu Selman Dede Er Meydanında antrenmanlarını tamamlayan Hendek Belediyesi Yağlı Güreş Takımı Balıkesir’e ulaştı. Çeşitli boylarda güreş tutacak olan Hendek Belediyesi Yağlı Güreş Takımı ilk olarak Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Güzel sonuçlarla Hendek’e dönmeyi hedefleyen sporcular, “Balıkesir’de kürsüye çıkmak istiyoruz. Sıkı çalışmamızın sonuçlarını inşallah alacağız desteklerinden dolayı Hendek Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, “61.’ncisi düzenlenecek olan Tarihi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerinde güreşecek olan Hendekli pehlivanlarımıza başarılar diliyorum. İlçemize güzel sonuçlarla dönmelerini bekliyoruz. Onlara olan inancımız tam” diye konuştu.