GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2020 10:03   Güncelleme : 05-06-2020 10:03

Bu ülkede tek kazanan yandaşlar oluyor...

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Ak Parti iktidarı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milletvekili Ümit Dikbayır, Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımları Ak Parti iktidarı döneminde özelleştirilmiş. Bu özelleştirmelerden vatandaşın hissesine, yeni vergiler ve faizler düştü, dedi.

Bu ülkede tek kazanan yandaşlar oluyor...

VATANDAŞIN HİSSESİNE İBAN VE KREDİ DÜŞTÜ

Milletvekili Dikbayır, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının AKP iktidarı döneminde maalesef özelleştirildiğini ve bu özelleştirmelerden vatandaşın hissesine yeni vergi ve faizler düştüğünü ifade etti. Milletvekili Dikbayır şunları kaydetti:

“AKP iktidarı Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kazanımlarını sattı. Bu özelleştirmelerin devlete getirisi ise 59 milyar 900 milyon Dolar oldu. Elde avuçta ne varsa satan bu iktidar özelleştirmeden elde edilenlerle yeni fabrikalar açarak vatandaşa iş imkânı sağlamak yerine 40 Milyar Doları Suriyelilere harcandı, geri kalanı ise yandaşlara ve Katarlılara Tank-Palet Fabrikasında olduğu gibi peşkeş çekti. Suriyeli mülteciler konusunda artık acil olarak Esat’la görüşülmeli ve mültecilerin güvenli bir şekilde evlerine dönmeleri sağlanmalı. Çiftçinin hali ortada zararına üretim yapıyor. Memur, işçi kredi batağında. Ülkede tek kazananlar yandaşlar. Tank Palet Fabrikası için bulunamayan kaynaklar sözde ‘Mega Projeler’ için bulunabiliyor”