GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 12:08   Güncelleme : 11-08-2021 13:05

TURANLAR'DA NELER OLUYOR?

İlçemiz Hendek Turanlar Mahallesinde neler oluyor? Mahalle sakinleri sosyal medya hesapları üzerinden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na serzenişte bulunuyorlar. Detaylar haberimizde.

TURANLAR'DA NELER OLUYOR?

İlçemiz Hendek Turanlar Mahallesinde neler oluyor? Mahalle sakinleri sosyal medya hesapları üzerinden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na serzenişte bulunuyorlar. Detaylar haberimizde.

Bilindiği gibi önceki gün, Turanlar Mahallesi'nin 3041 nolu sokağı Covid-19 nedeniyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantina altına alınmıştı. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu mahalleyi ziyaret etmiş, yaptığı ziyareti kendisinin sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Belediye Başkanının yanı sıra, yine aynı şekilde mahallenin muhtarı Aydın Demirci'de yaptığı ziyaretten dolayı belediye başkanına teşekkür ederek bir paylaşımda bulunmuştu.

Mahalle sakinleri bu ziyaretten memnun kalmamış olacak ki; sosyal medya hesapları üzerinden belediye başkanı Babaoğlu'na serzenişte bulundular.

Bugüne kadar Turanlar Mahallesi'nde hiçbir hizmet olmadı

Kendisinin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımla, belediye başkanı Babaoğlu'nun yaptığı ziyareti eleştiren Hendek Romanlar Derneği Başkanı Ferdi Sepetçioğlu şunları yazdı. "Sayın Turgut Babaoğlu, Turanlar Mahallesine geleceksiniz diye kepçe ve kamyon gönderdiniz mahalle temiz olsun diye, Sanırım Turgut Babaoğlu Romanları sevmiyor belliki. Turanlar Mahallesi'nde bu zamana kadar hiçbir hizmet olmadı." dedi.

Başka bir mahalle sakini ise yaptığı paylaşımında şunları ifade etti

"Ya arkadaş hizmeti geçtim, çöplerin temizlenmemesini geçtim. Allah rızası için mahalle sinekten geçilmiyor. Nerede bu belediye başkanı ya, nerede bu muhtar. Yahu arkadaş bu belediyenin yokmu mahalleyi ilaçlayacak aracı. Araç Hendek'in her yerine gidiyor fakat bizim mahallenin girişinden araç geri dönüyor. Bu talimatı kim veriyor anlamadım. Sizi göreve davet ediyoruz fotoğraf çekilmeye değil" dedi.

Öyle takım elbiseyi giyip dolaşmakla belediye başkanı olunmaz

Mahalle sakinlerinin yaptığı bir başka paylaşımda ise, şu ifadeler yer aldı. "Ya Allah aşkına buradan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na sesleniyorum. Mahallenin durumu ortada. Koskoca mahalleye kendi imkanlarımızla şu çöp fıçısını aldık. Ama o da yetmiyor arkadaş yetmiyor. Öyle takım elbise ile gezip dolaşmakla belediye başkanlığı olmaz. İneceksin sokağa denetleyeceksin, vatandaşa soracaksın isteklerini. Biz belediyeden çok bir şey istemiyoruz. Çöp konteyneri, mahallemizin ilaçlanması ve çocuklarımız için küçük de olsa bir park. Bunları bir belediye olarak yapamıyorsanız kalkın o koltuktan" diyerek tepkisini dile getirdi.

Umarız yetkililer bu sese kulak verir ve mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yerine getirirler.

Hendek Güncel haber sitesi olarak, Covid-19 nedeniyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantina altına alınan Turanlar Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yüce Allah'tan Şafii ismiyle acil şifalar diliyoruz.