GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 10:48   Güncelleme : 27-08-2021 10:48

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE AŞILAMANIN ÖNEMİ ANLATILDI

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü, Mevsimlik Tarım İşçileri için gerekli önlemler kapsamında aileler ve çocuklara COVID-19 ve salgına karşı önlemler hakkında bilgilendirici çalışmaları yapmak ve aşılamanın önemini vurgulamak üzere eğitimler düzenliyor.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE AŞILAMANIN ÖNEMİ ANLATILDI

İlçemize gelen mevsimlik işçilerin sağlık ile ilgili kontrolleri, sağlık taramaları ve sağlığa uygun yaşama koşullarının sağlanması konusunda çaba harcamanın önemine vurgu yapan sağlık personeli bilinçlenme adına işçilerin ikamet ettikleri çadırlara ziyaretlerde bulunuyor.

Açık alanda işçilere ve çocuklarına yönelik eğitimlerde mevsimlik tarım işçilerinin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları, ilçemizden geri dönüşleri sonrasında da pandemik koşullarda dikkatle davranış geliştirmeleri konusu önem taşıyor.

Sağlıklı yaşam ile ilgili davranışları içinde pandemi başından itibaren sürekli vurgulanan hijyen alışkanlığı ve maske-mesafe uygulamalarına devam etmeleri konusunda tarım işçileri bilgilendiriliyor. Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık personelleri mevsimlik işçilerin Covid-19 aşılarını yaptırmalarının önemini vurgulayarak, bağışıklık geliştirmeleri konusundaki çağrı ile toplumu bilgilenmeye ve desteğe davet ediyor.