GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 14:16   Güncelleme : 29-08-2021 14:16

Başkan Akıcı'dan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gelecek Partisi Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Akıcı'dan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Akıcı, "30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında şöyle dedi: Aziz Milletimizin,  kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 99. uncu yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Mustafa Kemal Paşa tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele süreci, Milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlanmıştır.

Türk Milleti kazanılan bu zafer ile tüm dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milletimizin sergilediği bu özverili ve kahramanca yaklaşım, esaret ve zulüm altındaki milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum." dedi.