GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2020 15:31   Güncelleme : 10-06-2020 15:31

Menderes Ayvaz: Dikmen Yayla Şenliğini iptal ettik...

4-5 Temmuz 2020 Cumartesi - Pazar günleri yapılması düşünülen 113. Dikmen Yayla Şenlikleri, koronavirüs salgını nedeniyle iptal oldu. Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, şenliklerin iptaliyle ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Menderes Ayvaz: Dikmen Yayla Şenliğini iptal ettik...

Dikmen Yayla Şenlikleri iptal edildi...

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Dikmen Yayla Şenlikleri, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle iptal edildi. Dikmen mahallesi Muhtarı Menderes Ayvaz, Hendek İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Acır'la, Dikmen Yayla Şenliklerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda bir görüşme yaptı. Yapılan görüşmede, Dikmen Yayla Şenliklerinin iptali çıktı.

4-5 Temmuz 2020 Cumartesi - Pazar günleri yapılması düşünen 113. Dikmen Yayla Şenlikleri, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal oldu. Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, şenliklerin iptaliyle ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Muhtar Ayvaz açıklamasında; "113. Dikmen Yayla Şenliği Koronavürüs Tedbirleri Kapsamında iptal edilmiştir. Geleneklerimizin, değerlerimizin ve kültürümüzün yaşatılmasında, her yıl yaz aylarında düzenlediğimiz yayla şenliklerinin çok büyük katkısı var. Yayla şenlikleri sayesinde 7'den 77'ye Dikmenliler bir araya gelerek, kaynaşıyor, bütünleşiyor. Yayla şenlikleri sayesinde Dikmen Köyümüzün doğal güzellikleri, bölgemizde ve ülkemizde tanıtılıyor. Önce sağlık düşüncesiyle alınan kararı destekliyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içinde bu kötü günleri atlatıp, önümüzdeki yıl, yaylamızda horon tepeceğiz." Dedi.