SPOR
Giriş Tarihi : 30-10-2021 12:36   Güncelleme : 30-10-2021 12:36

BALKAN ŞAMPİYONU OLAN GÜREŞÇİLERİMİZ ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

Balkan Güreş Şampiyonasında U15 Güreş milli takımlarımız Serbest Stil, Grekoromen ve Kadınlarda Takım halinde Şampiyon olarak Cumhuriyetimizin 98. yılında ülkemize çifte bayram yaşattılar.

BALKAN ŞAMPİYONU OLAN GÜREŞÇİLERİMİZ ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

Yunanistan İskeçe'de düzenlenen Balkan Güreş Şampiyonasında U15 Güreş milli takımlarımız Serbest Stil, Grekoromen ve Kadınlarda Takım halinde Şampiyon olarak Cumhuriyetimizin 98. yılında ülkemize çifte bayram yaşattılar.

Yunanistan'da düzenlenen ve Türkiye ile birlikte 10 Balkan ülkesi Yunanistan, Bulgaristan Romanya, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan, Moldova, Kuzey Makedonya, Kosova'nın katıldığı şampiyonada güreşçilerimiz Grekoromen Stilde; 6 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz Madalya, Kadınlarda 8 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz Madalya, Serbest Stilde; 5 Altın, 3 Gümüş, 2 Bronz Madalya ile Takım Olarak Balkan Şampiyon oldular.

Ülkemizi Yıldızlar kategorisinde temsil eden Serbest stilde, Gökhan ATAR da Altın Madalya kazandı. Serbest Milli Takımımız Antrenörü Adem Bereket'in oğlu Avrupa 3.'sü Alihan BEREKET de Grekoromen Stilde Şampiyon oldu.

Böylece Güreşçilerimiz Balkan Şampiyonasında; 20 Altın, 5 Gümüş, 5 Bronz olmak üzere toplam 30 Madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Madalya kazanan Milli Güreşçiler şöyle:

GREKOROMEN:

38 kg. Abdulsamet Uçar 1.

41 kg. Ebubekir Gür 1.

44 kg. Abdülhamit Aslanlar 3.

48 kg. İslam Turan 3.

52 kg. Halil Çınar 1.

57 kg. Ahmet Eminoğlu 1.

68 kg. Alkan Akar 2.

75 kg. Yusuf Yazıcı 1.

85 kg. Alihan BEREKET 1.

Teknik Sorumlu: Antrenör: Suat AYDIN

Antrenörler:

Gökhan AKÇEN, Nuri ERDOĞAN, Ömer AYTEKİN, Sadık SARI, Ayetullah ÖZYURT, Sedat KESİK.

KADINLAR:

33 kg. Özge Kaya 1.

33 kg. Birgül Şimşek 2.

36 kg. Fatma Yılmaz 1.

39 kg. Yağmur Karabacak 1.

46 kg. Sahra Karakaya 1.

50 kg. Büşra Cengiz 1.

54 kg. Yağmur Şen 3.

58 kg. İlayda Cin 1.

62 kg. Özlem Sarı Aslan 1.

66 kg. Duygu Gen 1.

Teknik Sorumlular: Fatih Kibar, Yasin Akkan, Yakup Yağcı.

SERBEST:

38 kg. Emirhan Kartal 2.

41 kg. Alper Akbaş 2.

44 kg. Hacı Zade 3.

48 kg. Bilal İnce 1.

52 kg. Umut Uslu 1.

57 kg. Cihat Dur 1.

62 kg. Yılmaz Kamyoncu 2.

68 kg. Mürsel Aslan 1.

75 kg. Eyüp Çetin 3.

85 kg. Bünyamin Ali Yeşiltaş 1.

Teknik Sorumlu: Halil İbrahim YILMAZ

Antrenörler:

Adem Uysal, Hasan Başarır, Bayram Demirel, Ömer Yelkenbırak, İsmail Ünal, Hamdullah Akdemir, Hamit Kırlar.

Bu sonuçlar Türk güreşinin alt yapısının ne kadar sağlam olduğu, ilerleyen yıllarda da Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda Türkiye'nin her zaman lokomotif branşı olacağını herkese bir kez daha gösterdi. Tüm madalya kazanan sporcularımızı ve teknik heyeti kutluyoruz.