GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 11:40   Güncelleme : 24-06-2020 12:04

Bayraktar, Covid-19'u Gevşettik Diyerek Pazar Yerine Dikkat Çekti

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Covid-19 sürecinde gevşemeler olduğunu belirterek pazar yerinde kurallara uyulmadığına dair açıklamalarda bulundu. İşte Bayraktar'ın yaptığı basın açıklaması;

Bayraktar, Covid-19'u Gevşettik Diyerek Pazar Yerine Dikkat Çekti

Covid-19 salgınında görülen kısmi gerileme neticisinde Dünya'nın bir çok ülkesi ile birlikte ülkemizde de kısıtlamalar kontrollu bir şekilde azaltıldı. Ancak gerek medyada gerek çevremizde gördüklerimiz kuralların ciddi şekilde ihlal edildiği yönünde. Bunun neticisinde de rakamlar yeniden yükseldi.

İlçemiz kapalı pazar yerinde de kuralların ciddi şekilde ihlâl edildiğini hem gözlemliyor hem vatandaşlarımızdan şikayet alıyoruz.

Hepimize sorumluk düşüyor. Salgının yeniden yüksek rakamlara çıkması hem toplum sağlığı hemde ülke ekonomisi açısından ağır sonuçlar doğabilir. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamanın bir felaket olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Dileğimiz hiç bir vatandaşımızın zarar görmemesi.

Bu anlamda başta Hendek Belediyesi olmak üzere tüm kamu görevlilerini kuralların uygulanması için göreve davet ediyoruz.

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı