SPOR
Giriş Tarihi : 22-11-2021 14:23   Güncelleme : 22-11-2021 14:38

Uğur Kobaş için dur durak yok

04 Kasım tarihinde yarışmalar nedeni ile Sakarya’dan ayrılan Uğur Kobaş, 05-06-07 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılan Uluslararası Karate Turnuvasına, 08 Kasım tarihinde de Dünya Karate Federasyonu faaliyet programında yer alan Dünya Karate Hakemi Terfi Sınavları ve Büyükler Dünya Karate Şampiyonası için Dubai‘ye gitmişti.

Uğur Kobaş için dur durak yok

Dünya Şampiyonası için Dubai’de olan Kobaş, 22 Kasım tarihinde yurda dönerek Sakarya’ya gitmeyi beklerken, gelen bir haber ile Dünya İşitme Engelliler Şampiyonası için İran’ın başkenti Tahran’a gidecek ve gözlemci şef hakem olarak çalışacak.

Türkiye, Avrupa, Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurul Üyesi ve Olimpiyat Hakemi Uğur Kobaş, "İstanbul, Dubai derken, Sakarya'ya uğramadan Pazartesi günü öğlen saatlerinde Türkiye’ye gelerek, akşam da İran, Tahran’a geçeceğim. 25 Kasım tarihinde ise Türkiye ve Sakarya’ya döneceğim. Dünya İşitme Engelliler Şampiyonası başladı. Ancak, iki günde olsa şampiyonaya gözlemli şef hakem olarak katılacağım. Ülkemizin İşitme Engelli Karate Milli Takım Sporcuları da orada mücadele ediyor.

Ülke menfaatleri her şeyin üstündedir. Elimden gelen herşeyi sadece Karate branşı için değil ülke sporunun gelişimine katkı için yapmaya çalışıyoruz.

Takdir ve Taltif beklemeden yapabildiğimiz kadar işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.